Předpokládaná změna formátu Poháru CEV a Challenge Cupu je tady

Ve čtvrtek zveřejnil CEV systém pokračování evropských pohárů. Již před několika týdny se rozhodlo, že Champions League se odehraje turnajovým systémem, nyní přichází změna i v Poháru CEV a Challenge Cupu. Pokračovat se bude na čtyřech místech, kde se v tzv. bublině potkají vždy čtyři týmy. Osmifináloví soupeři (podle původního rozlosování) odehrají pouze jedno utkání a vítězné týmy bude následně čekat jeden čtvrtfinálový zápas.

V Poháru CEV mužů bude Dukla Liberec cestovat do Bulharska, kde v osmifinále narazí na běloruský Stroitel Minsk. Minsk nemá s českým volejbalem dobré zkušenosti, loni ho v Challenge Cupu vyřadilo Karlovarsko.

Brněnské Šelmy narazí v osmifinále na srbský ŽOK UP. Tento „miniturnaj“ bude hostit italská Monza.

Na východ opět vyrazí pražští Lvi, tentokrát na Ukrajinu. Soupeřem v osmifinále jim bude Sporting CP Lisabon - tým, který vloni ve stejné fázi Challenge Cupu vystavil stopku kladenským Orlům.

Challenge Cup žen je jediný evropský pohár, kde můžeme mít dva zástupce. Do Rumunska vyráží VK Prostějov, kde v osmifinále narazí na vítěze utkání Dinamo Bukurešť / FC Porto. Druhým českým účastníkem může být TJ Ostrava, pokud zvládne vyřadit RIGAS Volejbala Skola. Případným soupeřem Ostravy v osmifinále by pak byl silný maďarský 1. MCM-Diamant Kaposvar.

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV