Karlovarsko se chystá na odvetné utkání 1. předkola Champions League

Volejbalisté Karlovarska zahájili své letošní učinkování v Champions League minulou středu úvodním duelem 1. předkola na palubovce rumunského mistra Galati. Podle slov univerzála Karlovarska Patrika Indry se nejednalo o příliš povedené utkání, přesto prohra 2:3 dává Západočechům velkou šanci do odvety. Dobrou generálkou na středeční utkání bylo určitě sobotní extraligové utkání s Českými Budějovicemi, kdy Karlovarsko muselo otáčet nepříznivý stav na sety 1:2 a nakonec dotáhlo pětisetovou bitvu k vítěznému konci.

Pomůže vám směrem k odvetě tak těžký extraligový zápas, zvlášť ten obrat, kterého jste dosáhli?
Myslím si, že psychicky nám to určitě strašně moc pomohlo. V Galati to za mě bylo z naší strany hodně špatné utkání, proto jsme potřebovali s Budějovicemi uspět. A dokázali jsme si, že i po těžkém utkání v Lize mistrů a celodenním cestování ve čtvrtek umíme odehrát kvalitní zápas.

Co bude důležité proti Galati v úvodu utkání?
Musíme jít od začátku do zápasu nabuzení, vlétnout na ně a ukázat jim, kdo je u nás doma pánem.

V čem se bude odveta lišit od utkání v Rumunsku?
Zaprvé hrajeme doma, a tady nám to zatím jde daleko líp než venku, a zadruhé si říkám, že nemůžeme hrát hůř než ve středu v Galati. Prostě horší to být nemůže.

V Galati jste byl nejvíce bodujícím hráčem. Očekáváte, že vás bude defenzíva soupeře ještě víc střežit?
Už teď na mě byli hodně dobře připraveni, to bylo znát. Ale i my se na ně pečlivě připravujeme a v odvetě budeme vědět, co na ně bude platit.

A co by na ně mělo platit?
Oproti prvnímu zápasu musíme zlepšit útok, tam jsme řešili situace špatně. Chtěli jsme za každou cenu udělat bod, ale většinou to skončilo blokem, anebo nám to čapli v poli. Musíme být trpělivější, hrát v klidu, když bude potřeba, můžeme jim klidně balon půjčit. Musíme být efektivnější.

Takovou hru tedy v posledních dnech trénujete?
Nejdřív jsme si sedli a řekli si, co jsme v tom prvním utkání dělali špatně. A hlavně jsme si ten systém, který chceme hrát v odvetě Ligy mistrů, vyzkoušeli teď v zápase s Budějovicemi. A fungovalo to.

Co před odvetou předkola Ligy mistrů vzkážete fanouškům?
Po dlouhé době je konečně nějaký evropský pohár v Karlových Varech, takže je to pro diváky obrovské lákadlo. My budeme potřebovat hrozně moc pomoct k tomu, abychom vyhráli 3:0 nebo 3:1. Popřípadě můžeme postoupit přes výhru 3:2 a zlatý set, ale to už je vždycky loterie. Chceme postoupit dál, pokračovat v Champions League, kam to jen půjde.

 

Přímý přenos utkání můžete ve středu 13. října sledovat i na programu ČT sport.

  • 18:00 VK ČEZ Karlovarsko – CSM Arcada Galati

Jak už bylo řečeno, jedině výhra (3:0, 3:1, 3:2 plus vítězství ve „zlatém setu“) posouvá Karlovarsko do 2. předkola Champions League, kde by se střetlo s lepším z dvojice Budva Volley/MNE - Mladost Zagreb/CRO. V případě neúspěchu by Západočeši pokračovali v pohárové Evropě v Poháru CEV, kde by se utkali s pražskými Lvy.

 

Autoři: Jiří Carba, VK Karlovarsko