Začíná boj o postup mezi nejlepší čtyřku Chance Českého poháru žen 2023/2024

Na scénu se opět vrací Chance Český pohár žen 2023/2024, konkrétně zápasy 3. kola. Do čtvrtfinále, které se hraje jen na jedno utkání, zasáhnou už i loňští finalisté – VK Královo Pole a TJ Ostrava.

Los 3. kola si trošku zalaškoval, když proti sobě poslal jak aktuálně dva nejlepší týmy v extraligové tabulce, tak týmy na třetím a čtvrtém místě. Lídr z Prostějova narazí na svého jediného přemožitele z extraligy, Duklu Liberec. Ta bude mít sice výhodu domácího prostředí, ale v poslední době nejsou její výkony příliš přesvědčivé. O svou premiérovou účast mezi elitní čtyřkou domácího poháru budou usilovat Šelmy na palubovce pražského Olympu. I když extraligový duel dopadl vítězně pro domácí Brňanky, v Praze se jim dlouhodobě moc nedaří a je tedy otázkou, zda se jim tentokrát podaří Pražanky přelstít. Přesný termín tohoto utkání zatím není znám, záleží na postupu či nepostupu brněnského celku v CEV Cupu.

Do čtvrtfinálových bojů se zapojí už i loňští finalisté, Královo Pole a Ostrava. Jejich soupeři budou hanácké celky, Šternberk a Olomouc. Kromě Ostravy zatím ostatní týmy v extralize trochu tápou, ale to se může časem změnit. Až v lednu se ukáže, zda roli favorita na domácí palubovce splní Ostrava, která v extralize bez ztráty setu porazila Olomouc a zda se budou opakovat nervy drásající souboje Králova Pole a Šternberku, které musel rozhodnout až tie-break a po jeho konci se z vítězství radoval vždy domácí tým.

Čtvrtfinále Chance Českého poháru žen 2023/2024:

29. listopadu

  • 17:00 VK Dukla Liberec – VK Prostějov

11. ledna

  • 18:00 VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk

17. ledna

  • 17:00 TJ Ostrava – VK Šantovka Olomouc UP

10. nebo 19. ledna

  • PVK Olymp Praha – VK Šelmy Brno  

 

Autor: Jiří Carba