V Českém poháru žen začíná boj o volná místa ve Final Four

Nedávno dohrané 2. kolo Českého poháru žen 2021/22 určilo šest týmů, které doplnily čtvrtfinálovou sestavu, ve které už měly předem jisté místo loňské finalistky z Olomouce a Liberce.

2. kolo ČP žen se obešlo bez velkého překvapení, postup do čtvrtfinále si zajistily favorizované týmy. Jen Ostrava ztratila jeden set s Přerovem, ostatní zápasy skončily výsledkem 3:0 – Olymp porazil Dobřichovice, brněnské Šelmy nezaváhaly s Hradcem Králové, Prostějov si poradil s B týmem Králova Pole, v sokolském derby vyzrál Šternberk nad Frýdkem-Místkem a Královo Pole nedalo pražádnou šanci Českým Budějovicím.

Čtvrtfinále se hraje dvoukolově, při rovnosti bodů rozhodne o postupujícím do Final Four zlatý set. Čtvrtfinálové dvojice určil los takto:

  • TJ Ostrava – VK Královo Pole
  • VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha
  • VK Dukla Liberec – T Sokol Šternberk
  • VK UP Olomouc – VK Prostějov

Čtvrtfinále zahájí úvodní duel volejbalistek Ostravy a Králova Pole. Oběma týmům se v UNIQA extralize letos daří. Po sobotním 16. kole se Ostrava vyšplhala na samotné čelo, Brňankám patří příčka třetí. V roli mírného favorita je tak ostravský celek, který uspěl i ve dvou vzájemných extraligových zápasech, naposledy uplynulý čtvrtek.

7. prosince

  • 17:00 TJ Ostrava – VK Královo Pole

Odvetné utkání těchto soupeřů, stejně jako další čtvrtfinálové duely, jsou na programu v první polovině ledna 2022.

 

Autor: Jiří Carba