Chance Český pohár mužů 2023/2024 na startu třetího kola

Osm týmů bude během několika následujících týdnů usilovat o postup do 4. kola Chance Českého poháru mužů 2023/2024, kde už své soupeře vyhlížejí loňští semifinalisté – Liberec, Karlovarsko, České Budějovice a Beskydy. Stejně jako v předchozích kolech se i 3. kolo (osmifinále) hraje pouze na jedno utkání. 

Velkým překvapení osmifinále (3. kola) je účast dvou prvoligových týmů, které si v 2. kole vyšláply na extraligové týmy. Volejbalisté Hradce Králové i Dobřichovic měli pevnější nervy v tie-breaku a ukončili tak pohárovou cestu Příbrami, resp. Kladnu. Oběma týmům se daří i v 1. lize, kde jim patří průběžná první příčka ve své skupině.

Jako první bude o postup do čtvrtfinále usilovat Hradec Králové, který hostí zlínskou Fatru, a vůbec by se nebránil dalšímu překvapivému výsledku na úkor papírového favorita. To samé se dá říct i o celku Dobřichovic, který přivítá volejbalisty Brna a v domácím prostředí není bez šance.

V dalších dvou zápasech 3. kola už změří síly extraligové týmy. Středočeské derby bude hostit Odolena Voda, kde by si na základě dosavadních výkonů v extralize mělo domácí Aero poradit s Benátkami na Jizerou. Postup do dalšího kola ČP by neměl uniknout ani pražským Lvům, kteří ve svém nabitém programu zavítají na palubovku Ostravy.

Zápasy 3. kola Chance Českého poháru mužů 2023/2024:

úterý 21. listopadu

  • 19:00 TJ Slavia Hradec Králové – VSC Fatra Zlín

úterý 12. prosince

  • 19:00 TJ Sokol Dobřichovice – Volejbal Brno

pátek 22. prosince

  • 18:00 Aero Odolena Voda – VK Benátky nad Jizerou

neděle 7. ledna

  • 17:00 VK Ostrava – VK Lvi Praha

 

Autor: Jiří Carba