První sraz „Áčka“ žen po osmi měsících - bez hlavního trenéra

Kutná Hora je novým základním táborem pro českou reprezentaci žen připravující se na svůj jarní vrchol v podobě Golden European League 2022. 

V pondělí 9. května 2022 přesně ve 12 hodin se hráčky nominované na jarní blok potkaly poprvé. Cílem srazu 16 reprezentantek bylo nejen seznámení se s novými či staronovými tvářemi, ale také srovnání „hladinky“ volejbalových dovedností a fyzické připravenosti. Jednotlivé hráčky z různých soutěží a zemí, ve kterých letos působily, totiž nekončily stejně. Některé měly dost času na odpočinek po náročné sezóně, jiné naopak sotva utřely pot po posledních play-offových zápasech a už balily kufry na reprezentační soustředění. Ve vzduchu byl ještě cítit závan posledního měsíce náročných bojů, takže sportovní debaty se točily nejen kolem právě dohraných soutěží, ale např. i kolem ještě probíhající finálové série v mužské extralize (VK Karlovarsko - Lvi Praha), či  čerstvého titulu pro „Mlejňase“ s Volerem Le Cannet anebo nervy drásajícího finále maďarské nejvyšší soutěže, kde v úterý večer titul bral náš hlavní kouč Giannis Athanasopoulos (budiž mu neúčast na tomto soustředění tímto omluvena, samozřejmě velká gratulace). 

Tréninková náplň byla tím pádem zřejmá. Kondice pod vedením slovinského trenéra Gorana M. se kombinovala s dovednostními míčovými tréninky polského prvního asistenta trenéra Mateusze Z. (za asistence mé maličkosti), fyzio servis zajišťovala Míša P., masérský stůl obstarával Radek S., v rohu haly scoutoval Petr S. a vše měl pod dohledem šéf organizace soustředění Jakub B. 

Díky výborným podmínkám v Kutné Hoře mohly vedle nás využít sportovních zařízení i hráčky U21, které se pod vedením Ondry a Ondřeje (Marek&Boula) připravují na kvalifikaci ME. Předposlední den tak byl na programu společný dohrávkový trénink obou tréninkových skupin s nedůležitým výsledkem 5:1 pro naše „Áčko“. Sraz skončil symbolicky v pátek třináctého s tím, že se tu v pondělí zase potkáme, tentokrát s „Big Bossem“ Gianisem.... 

Nakonec je třeba zmínit také vědomostní úsilí našich maturantek, které se svědomitě připravovaly na závěrečné zkoušky příští týden (tak držíme palce).

Od 16. - 20. května 2022 tak bude v Kutné hoře pokračovat reprezentace v tomto složení.

Nominované hráčky:

Jehlářová Magdalena blokařka
Kvapilová Kateřina blokařka
Trnková Veronika blokařka
Digrinová Daniela libero
Slavíková Tereza libero
Baumruková Tiziana nahrávačka
Valková Kateřina nahrávačka
Faltínová Klára smečařka
Mlejnková Michaela smečařka
Pavlíková Denisa smečařka
Svobodová Eva smečařka
Indrová Petra univerzálka
Kopáčová Gabriela univerzálka
Orvošová Gabriela univerzálka

Realizační tým:

Athanasopoulos Giannis hlavní trenér
Hroch Martin asistent trenéra
Zarczynski Mateusz asistent trenéra
Filipecki Lukasz kondiční trenér
Mladenič Goran kondiční trenér
Sezemský Petr statistik
Pachmanová Michaela fyzioterapeut
Skála Radek masér
Bartovičová Radka lékař
Kašík Josef lékař
Javůrek Miloslav týmový manažer
Brečka Jakub týmový manažer

 

Autor: Martin Hroch