Již zanedlouho začne ženám v Kutné Hoře letošní reprezentační sezóna

V letošním roce 2022, od května do října, bude ženská reprezentace bojovat na třech frontách - Golden European League, kvalifikace na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Na všech se bude samozřejmě snažit uspět. V Golden European League by rády Češky zopakovaly postup do Final Four, na světovém šampionátu se chtějí pokusit postoupit ze základní skupiny, hlavním cílem letošní sezóny však zůstává postup na ME 2023.

Příprava ženské reprezentace začne 9. května obědem v Kutné Hoře a spolu s ní se na soustředění bude připravovat i nově vzniklá reprezentace U21. 

Oba trenéři, Giannis Athanasopoulos a Ondřej Marek, našli velmi rychle společnou řeč a předběžně se dohodli na rámcové podobě tréninkového procesu. Tento blok berou jako prospěšný pro obě reprezentace. Trenéru Athanasopoulosovi to umožní ještě větší přehled o hráčkách, které mohou v blízké budoucnosti doplnit seniorskou reprezentaci. Dojde i ke spolupráci a nadstandardní komunikaci mezi oběma realizačními týmy. Jedním z cílů je, aby se obě reprezentace prezentovaly stejným herním systémem. 

Několik hráček bude figurovat v obou výběrech a zájmem všech je ideálně sladit programy reprezentací. Prioritu má seniorská reprezentace, ale je připravený plán, aby se obou soutěží (GEL a kvalifikace na ME U21) zúčastnily týmy v takovém složení, s co největší šancí na úspěch. Věříme, že i tento krok pomůže hráčkám v přechodu směrem k seniorské reprezentaci.

Na první letošní sraz ženské reprezentace, který proběhne od 9. – 13. května 2022 v Kutné Hoře, bylo pozváno osmnáct hráček z širšího výběru.

Nominované hráčky:

Jehlářová Magdalena blokařka
Koulisiani Ela blokařka
Šimáňová Pavlína blokařka
Trnková Veronika blokařka
Digrinová Daniela libero
Chevalierová Adéla libero
Slavíková Tereza libero
Baumruková Tiziana nahrávačka
Grabovská Květa nahrávačka
Valková Kateřina nahrávačka
Bukovská Magdalena smečařka
Faltínová Klára smečařka
Mlejnková Michaela smečařka
Pavlíková Denisa smečařka
Svobodová Eva smečařka
Indrová Petra univerzálka
Kopáčová Gabriela univerzálka
Orvošová Gabriela univerzálka

Realizační tým:

Athanasopoulos Giannis hlavní trenér
Hroch Martin asistent trenéra
Zarczynski Mateusz asistent trenéra
Filipecki Lukasz kondiční trenér
Sezemský Petr statistik
Pachmanová Michaela fyzioterapeut
Skála Radek masér
Bartovičová Radka lékař
Kašík Josef lékař
Javůrek Miloslav týmový manažer
Brečka Jakub týmový manažer

 

Autor: Miloslav Javůrek