Domácí zápas se Slovenskem hodně napoví o postupu našich žen do Final Four

V Karlových Varech se chystá odveta středečního zápasu základní skupiny B Golden European League 2022 mezi našimi volejbalistkami a Slovenskem. Tento zápas by měl hodně napovědět, jak je to s našimi šancemi na postup do Final Four. Případné vítězství posune naše ženy hodně blízko k postupu ze skupiny.

Naše volejbalistky odehrály svůj druhý letošní zápas GEL ve středu na Slovensku. Tyto zápasy mají vždycky trochu prestižnější atmosféru a ani posledně tomu nebylo jinak. Přestože naše ženy nepodaly úplně ideální výkon, zvítězily 3:1 a udržely svoji neporazitelnost ve skupině. „Ne každý zápas vám sedne ideálně, a to byl právě ten se Slovenskem, ale musím děvčata pochválit, že i přes více chyb se vrátila do zápasu a vyhrála za tři body,“ konstatoval trenér Giannis Athanasopoulos po zápase, za kterým se ohlédla i kapitánka Michaela Mlejnková. „V Nitře jsme úplně nepodaly takový výkon, jaký bychom si představovaly. Rozhodně jsme ale rády za tři body.“

Teď už celý tým vyhlíží první letošní utkání v domácím prostředí.„Očekávám, že se naše hra zintenzivní. Budeme agresivnější na podání i v útoku a budeme mít lepší obranu na bloku. Podíváme se na video, abychom si mohli zanalyzovat naše slabá místa a co je potřeba zlepšit. Bude to první zápas po covidu, který odehrajeme v Česku před fanoušky. Celý tým se na to těší a všichni chceme našim fanouškům předvést dobrý výkon. Na oplátku chceme, aby nás podporovali od prvního do posledního bodu,“ má jasno Řek ve službách českého týmu. „Na domácí sobotní zápas se chceme co nejlépe připravit a poučit se z chyb z předchozího zápasu. Moc se těšíme na domácí prostředí a jsem si jistá, že nám fanoušci vytvoří skvělou atmosféru,“ doplnila Michaela Mlejnková.

Náš tým má na GEL v kádru sedm nových tváří. Tým si pomalu „sedá“ a jeho výkony by měly gradovat právě z odvetných zápasech se Slovenskem a Chorvatskem, přestože hlavním cílem letošní sezóny je postup na ME 2022. Ukazuje se, že obavy z generační obměny se zatím nepotvrzují, ale naše družstvo zatím neprověřily nejlepší týmy Evropy. V Karlových Varech nastoupí ženská reprezentace k večernímu utkání a bude se těšit na podporu malých minivolejbalistů. Vstupenky na utkání jsou v prodeji v síti Ticketportal.

sobota 4. června

  • 19:00 - Česká republika - Slovensko (přímý přenos ČT sport)

Nominované hráčky:

Blažková Lucie blokařka
Jehlářová Magdalena blokařka
Koulisiani Ela blokařka
Trnková Veronika blokařka
Digrinová Daniela libero
Dostálová Veronika libero
Grabovská Květa nahrávačka
Valková Kateřina nahrávačka
Bukovská Magdalena smečařka
Faltínová Klára smečařka
Mlejnková Michaela smečařka
Pavlíková Denisa smečařka
Svobodová Eva smečařka
Orvošová Gabriela univerzálka

Realizační tým:

Athanasopoulos Giannis hlavní trenér
Hroch Martin asistent trenéra
Zarczynski Mateusz asistent trenéra
Filipecki Lukasz kondiční trenér
Sezemský Petr statistik
Skála Radek masér
Kašík Josef lékař
Brečka Jakub týmový manažer

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV