Výběr Jiřího Nováka narazí ve Final Four GEL na silné Ukrajince

České volejbalisty čeká už tento víkend Final Four volejbalové CEV Golden European League 2022 v chorvatském Varaždínu. V semifinálovém duelu vyzvou v sobotu 18. června od 17 hodin Ukrajinu, v případě postupu do finále pak vítěze duelu mezi domácím Chorvatskem a Tureckem, které ovládlo poslední dva ročníky soutěže (2019 a 2021).

Ukrajinští volejbalisté vyhráli všech šest zápasů ve skupině, porazili Dánsko (3:2, 3:2), Španělsko (3:1, 3:0) a Chorvatsko (3:1, 3:1) a jednoznačně ovládli skupinu B. Podobně se ve skupině C vedlo českým reprezentantům, kteří postupně vyhráli v Estonsku (3:1), porazili doma Belgičany (3:0), dvakrát zvítězili v poměru 3:0 nad Lotyšskem, zvládli odvetu v Belgii (3:1), k závěrečnému skupinovému duelu v sobotu ve Zlíně už kvůli pozitivním covidovým testům Estonců nenastoupili.

Zápas proti Ukrajincům nebude vůbec jednoduchý. To všichni víme a důkladně se na ně připravujeme. Ve Final Four už nejsou slabší soupeři a každý chce ligu vyhrát. My uděláme všechno pro to, aby se to povedlo právě nám. V předchozích zápasech bylo vidět, že když se opravdu soustředíme na obranu i útok a jsme agresivní na servisu, dokážeme hru kontrolovat. Chceme přivézt domů trofej pro šampióny evropské Zlaté ligy a potěšit tak všechny fanoušky, kteří nás ženou dopředu,“ řekl kapitán českého výběru Adam Zajíček.

Závěrečná příprava naší mužské reprezentace před odjezdem do Chorvatska na Final Four Golden European League 2022 proběhne od úterý 14. června v Brně.

Nominované hráči:

Polák Josef blokař
Sedláček Oliver blokař
Špulák Petr blokař
Zajíček Adam blokař
Moník Milan libero
Pfeffer Daniel libero
Bartůněk Luboš nahrávač
Srb Jiří nahrávač
Čech Daniel smečař
Galabov Jan smečař
Licek Martin smečař
Petr Šulista smečař
Indra Patrik univerzál
Šotola Marek univerzál

Realizační tým:

Novák Jiří hlavní trenér
Kop Martin asistent trenéra
Mascia Stefano asistent a kondiční trenér
Sklenář Zdeněk statistik
Sedlák Martin masér
Valová Eliška fyzioterapeut
Benda Petr fyzioterapeut
Avenarius Jakub lékař
Jambor Tomáš týmový manažer
Javůrek Miloslav týmový manažer

 

Autor: Lukáš Kozáček