Reprezentační univerzál Jan Hadrava rád uvítal návrat do polské nejvyšší soutěže

To, o čem se už dlouho spekulovalo, se před nedávnem potvrdilo. Volejbalista roku a zároveň jeden z ambasadorů ME mužů 2021 Jan Hadrava se vrací do nejvyšší polské soutěže. Český reprezentační univerzál, který si v uplynulé sezoně moc nezahrál v italském velkoklubu Civitanova, se dohodl na roční smlouvě s opcí s mistrovským týmem polské PlusLigy Jastrzebski Wegiel. „Jsem za to rád. Uplynulé čtyři roky jsem hrál v Polsku a cítil jsem se tam moc fajn. Nějakou stopu jsem tam zanechal.“

Jak se těšíte na návrat do Polska?
Moc. Klub je ambiciózní, v letošním roce vyhrál titul a na další sezonu nemá o moc menší ambice. Navíc je to velmi blízko České republice, za což jsme moc rádi. Řešili jsme školku pro malého, je to dvacet až třicet minut z Ostravy. Máme v plánu dvakrát v týdnu ze začátku ho tam dávat. Uvidíme, jaká bude situace s covidem, jak to bude nastavené na hranicích.

Prioritně jste chtěl tam, kde byste hrál více na hřišti?
Ano, mám větší ambice, abych hrál. Z minulé sezony jsem cítil zklamání, uškodil mi Superpohár, kdy jsme prohráli v tiebreaku. Bohužel v Itálii se některé kluby podle výsledků z této soutěže řídí. Hledal jsem klub, kde bych dostal více šancí. Řešili jsme, kam jít.

Jaké země byly ještě ve hře?
Třeba Turecko, Itálie spodek tabulky, mohla být ve hře také Francie, Německo, možná Korea. Oslovili mě z Jastrzebski díky kamarádovi. Říkal, že nemají podepsaného univerzála, a když se dozvěděli, že také něco sháním, tak byli hned zainteresovaní, skoro mě uháněli, abych to rychle podepsal. To mě těšilo.

Co byste řekl o svém novém klubu?  
Moc se mi líbil, už když jsem byl v Olštýně. Je to stabilní silný klub s ambicemi. Trénuje ho Andrea Gardini, se kterým jsem spolupracoval rok v Olštýně, výborně se mi s ním pracovalo. Také tlačil, abych tam hrál. Asi byl se mnou spokojený. Budu rád za to, když budou moc i čeští diváci na zápasy. Je to blízko, snad přijedou zafandit.

Na jaké hráče se těšíte?
Těším se celkově na spolupráci. Úplně bych nechtěl vypíchnout někoho, jde o celý manšaft. Zatím nemohu říci, jaké další posily klub podepsal.

 

Autor: Jiří Uhlíř