Ostrý start mužské reprezentace do letošní sezóny se pomalu blíží

Druhou část přípravy v Hradci Králové mají naši volejbalisté úspěšně za sebou a už zanedlouho vstoupí do kolotoče zápasů Golden European League 2022. Našimi soupeři ve skupině C budou postupně týmy Estonska, Belgie a Lotyšska.

V Hradci Králové ukončila přípravu mužská složka národního týmu. Týden věnovaný především souhře s nahrávači a nácviku herních situací v modelovaných hrách 6 na 6 napověděl trenérům možnou základní sestavu a přinesl mnoho poznatků.

Na každém tréninku byl již zapojený týmový statistik Zdeněk Sklenář. „Trenéři využívají statistická data hlavně ke stabilizaci naší hry a dopilování detailů,” říká vládce čísel.

V rámci týmu byl zvolen i kapitán Adam Zajíček, jenž náš tým tedy letos povede do boje v Golden European League. „Každý ví, kdo je pravým kapitánem, ale i přestože je to na dočasnou dobu si role kapitána národního týmu velice vážím a je to pro mne čest. Věřím, že důvěru trenéra a spoluhráčů nezklamu.

Po krátkém odpočinku a návštěv rodin se mužská reprezentace sejde v pondělí 23. května v Praze, odkud v úterý 24. května odlétá do Estonska k prvnímu zápasu letošní Golden European League. Samotné utkání s Estonskem v Tartu je na programu ve středu 25. května od 18 hodin místního času. Tak držme palce, ať se svěřencům Jiřího Nováka ostrý start do letošní sezóny vydaří.

Nominovaní hráči:

Polák Josef blokař
Sedláček Oliver blokař
Trojanowicz Lukáš blokař
Zajíček Adam blokař
Moník Milan libero
Pfeffer Daniel libero
Bartůněk Luboš nahrávač
Janouch Jakub nahrávač
Čech Daniel smečař
Galabov Jan smečař
Licek Martin smečař
Petr Šulista smečař
Indra Patrik univerzál
Šotola Marek univerzál

Realizační tým:

Novák Jiří hlavní trenér
Kop Martin asistent trenéra
Mascia Stefano asistent a kondiční trenér
Zdeněk Sklenář statistik
Sedlák Martin masér
Benda Petr fyzioterapeut
Valová Eliška fyzioterapeut
Avenarius Jakub lékař
Vastl Oldřich lékař
Jambor Tomáš týmový manažer
Javůrek Miloslav týmový manažer

 

Autor: Tomáš Jambor