Čtvrtfinále ME 2021 s velkým českým překvapením na úkor Francie

Máme za sebou čtvrtfinálové duely ME 2021 mužů. Nás může těšit, že největší postupová „bomba“ vybuchla v Ostravar aréně, kde náš reprezentační výběr „smetl“ úřadující olympijské vítěze z Francie.

Po základních skupinách se ME 2021 mužů přestěhovalo už jenom k nám do Ostravy a do polského Gdaňsku. V Ostravě v prvním čtvrtfinále si Italové v tréninkovém tempu poradili s Lotyšskem a Slovinci i přes ztrátu jednoho setu poslali domů Chorvaty. Nás, ale hlavně zajímal další hrací den. „Předkrmem“ měl být duel mezi letos dost nevýrazným Bulharskem a Německem, které zatím na ME předvádělo výborné výkony. Ani v tomto zápase Bulhaři nepřekonali svůj stín, a i když v utkání Němci zkazili 31 servisů, s přehledem balkánský tým přehráli. Večerní utkání mezi naší reprezentací bylo reprízou osmifinále z ME 2017 v Polsku, kde jsme Francouze vyřadili. Nicméně Francie jako úřadující olympijský vítěz byla jednoznačným favoritem. Ale papírové předpoklady jsou jen papírové předpoklady… Naši borci na favorita „vlítli“ hned od začátku bez bázně a hany a byli lepší po celý zápas. Český komplex u Francouzů pokračuje a i letos je po vítězství 3:0 posíláme domů!!!

Osmifinálové duely v Polsku se nesly v duchu postupů favoritů, i když Nizozemci a Srbové si svůj postup proti Portugalsku, resp. Turecku museli vybojovat až v pátém rozhodujícím setu. Rusové si s přehledem poradili se sympaticky hrající Ukrajinou a Poláci před vyprodanou gdaňskou halou nedali šanci Finsku.

V Polsku čtvrtfinálové zápasy začínají již dnes, Polsko vyzve Rusko a Srbové poměří síly s Nizozemci. V Ostravě se rozhoří čtvrtfinálové souboje až ve středu, nejprve se od 16 hodin utká Itálie s Německem a pak od 19 hodin již podruhé v tomto turnaji poměří síly náš reprezentační výběr se Slovinskem. V prvním utkání dokázali svěřenci Jiřího Nováka úřadující vicemistry ME porazit 3:1, tak věříme, že naši hoši zopakují bezchybný výkon proti Francii a budou se stěhovat do polských Katovic na semifinále.

 

Autor: Jiří Carba