Vítězný pátek pro naše mladíky, na turnaji MEVZA U18 se probojovali do finále

Druhý hrací den na turnaji MEVZA U18 v Zadaru vyšel českým mladíkům na výbornou. Nejprve v posledním utkání skupiny B zvládli klíčový souboj s Maďarskem a po vítězství 3:1 postoupili mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Stejný výsledek pak zopakovali i v semifinále proti Rakousku a zaslouženě slaví postup do finále. K němu nastoupí v neděli od 16:30 a se Slovinskem budou bojovat nejen o celkové vítězství na turnaji MEVZA, ale hlavně o přímý postup na ME U18 2024.

Maďarsko – Česko 1:3 (22:25, 25:17, 19:25, 18:25)

Rozhodčí: Kramar Sandl (CRO), Ivkovic (CRO)

Sestavy:

Maďarsko: Molnár, Pongó, Nekuti, Bukta, Péter, Herczeg, libera Németh, Orosz. Střídali: Szepesi, Melher, Fitor, Sturm

Česko: Svoboda, Tóth, Židlík, Skolka, Baláž, Dryje, libera Veselý, Heřmanský. Střídali: Přichystal, Vráblík, Bradáč

Statistika ZDE

smečař Tomáš Skolka po utkání: „Na zápas jsme byli dobře nalazeni, protože nám bylo jasné, o co hrajeme. Byli jsme dobře takticky připraveni a taktiku většinou dodržovali. Pomohli jsme si dobrým servisem a útokem, když se nám zrovna nedařilo, tak jsme zůstali spolu a snažili si navzájem pomoci. Zápas se podle nás rozhodl ve třetím setu, kdy jsme ustáli tlak soupeře."

Obě družstva si uvědomovala, že pro ně turnaj vlastně teprve začíná. Výhra nebo prohra by poslala družstvo do první čtyřky turnaje nebo do spodní skupiny. Češi byli na utkání velmi dobře naladěni, přesná taktická porada trenéra Svobody byla podložená disciplinovanou hrou týmu od prvních míčů zápasu. Oproti předchozím zápasům Češi nastoupili s pozměněnou sestava. Zraněného nahrávače Donáta vystřídal Dryje, ale na souhře se spoluhráči to nebylo znát. Dobře přihrávali Svoboda se Skolkou, univerzál Židlík si odvedl svou práci v útoku, na bloku hodně pomohli Baláž, Toth i střídající Přichystal. Důležitou úlohu měla obě libera Veselý a Heřmanský, nezklamali ani střídající Vráblík a Bradáč. Maďarský volejbal jde hodně nahoru, o to více je vítězství cenné.

 

SEMIFINÁLE

Rakousko – Česko 1:3 (25:15, 26:28, 22:25, 23:25)

Rozhodčí: Kramar Sandl (CRO), Butto (ISR)

Sestavy:

Rakousko: Sponer, Gavan, Schlöglhofer, Mozina, Erlinger, Schmied, libero Hohenauer. Střídali: Kolev, Konteh, Ratz-Michal

Česko: Dryje, Svoboda, Baláž, Židlík, Skolka, Přichystal, libera Heřmanský, Veselý. Střídali: Čajan, Mráz, Tóth

Statistika ZDE

Baláž Michal po utkání: „Utkání bylo velice napínavé. Začátek se nám moc nevydařil, ale dostali jsme se z toho. Celý tým jsme drželi spolu, servis, příjem a obrana na naší straně nebyl dobrý, ale pak jsme to dotáhli, jak jsme to chtěli, a hráli svoji hru.“

Těžký zápas, který náš tým zvládl. Po prvním prohraném setu se česká hra stabilizovala, pomohlo střídání, kdy Čajan pomohl na přihrávce i útoku. Svěřenci Jana Svobody hráli velmi dobře takticky na servisu a následně i bránili. Pochvalu zaslouží všichni hráči za týmové pojetí a vůli po vítězství. Opět se potvrdilo, že již není lehkých soupeřů.

 

Průběžné výsledky turnaje MEVZA U18 v Zadaru ZDE

 

Autor: Ivan Pelikán, foto MEVZA