První výhra českého týmu na ME U18 na sebe nenechala dlouho čekat

Po těsné prohře v tie-breaku v úvodu mistrovství Evropy U18 2022 nastoupila naše reprezentace k druhému utkání proti Francii. Od začátku byla lepším týmem a zaslouženě se raduje z první výhry v turnaji. Už v pondělí čeká naše kadety důležitý duel s Belgií.

Česká Republika - Francie 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)

Rozhodčí: Flouris (CYP), Penkov (BUL)

ČR: Vítámvás, Pastrňák, Tóth, Brichta, Pitner, Černý, liberoTláskal. Střídali: Chromec, Obdržálek, Dubš

Francie: Seddik, Leroyer, Roure, Laurencé, Pujol, Henno, libero Lopez. Střídali: Duflos-Rossi, Lauriac, Scherer, Duthoit

Statistika ZDE

České ohlasy po utkání:

univerzál Tomáš Brichta: „Zápas byl hodně těžký, zvlášť po včerejší prohře. Myslím si, že jsme ho zvládli dobře, díky dobré přípravě a díky našemu realizačnímu týmu a že jsme do toho šli s plným nasazením.“

trenér Jiří Zach: „Zase jedna opojná chvíle radosti. Dobrý týmový výkon, kde nás držel hlavně Tomáš Brichta (73% na útoku), pak se k němu přidali i další hráči. Výborně jsme bránili.“

Začátek utkání byl vyrovnaný, při servisu Adama Vítámváse odskočil náš tým do vedení 11:9. Francouzi se i nadále nemohli vymanit z našeho tlaku a svěřenci Jiřího Zacha i díky skvělé obraně své vedení navyšovali, 19:12. V závěru setu si svou premiéru na vrcholné akci odbyl Ivo Dubš a už nic nezabránilo našemu vítězství 25:19.

Druhý set byl vyrovnaný, při servisu Duflos-Rossi Francie odskočila na 10:12. Český tým následně podrželi na servisu Vojta Pitner a Honza Černý, 19:16. V závěru ještě Francouz Henno zaškodil servisem, ale naše reprezentace na třetí pokus odztrátovala a set vyhrála 25:23.

Na začátku třetího setu, také díky esu o pásku, náš tým prohrával 1:4. Následné střídání Pitnera za Davida Obdržálka však bylo pro tým vzpruhou a znamenalo snížení na 5:6. V prostřední pasáži se oba týmy přetahovaly o každý bod, náš tým často držel Tomáš Brichta. Od stavu 17:17 už však byla naše reprezentace lepší a soupeři moc nedovolila. Naši kadeti zvítězili 25:20 a v celém zápase 3:0.