V úvodu evropského šampionátu U22 byla Itálie nad síly našich volejbalistů

V úterý odstartovalo v Nizozemsku mistrovství Evropy mužů U22. Skupinu v Apeldoornu zahájilo utkání české reprezentace s Itálií. Na dobře hrajícího soupeři Češi nevyzráli a prohráli 1:3.

Itálie – Česko 3:1 (25:19, 25:18, 23:25, 25:18)

Rozhodčí: Horvath (HUN), Wuhnow (GER)

Sestavy:

Itálie: Bartolucci, Fanizza, Orioli, Eccher, Barotto, Iervolino, libero Staforini. Střídal: Magliano

Česko: Klimeš, Sztolarik, Benda, Bukáček, Roman, Pastrňák, libero Struška. Střídali: Leština, Krča, Hilšer, Pelikán

Statistika ZDE

České ohlasy po utkání:

smečař Matěj Pastrňák: „Myslím si. že tam byly části, kdy jsme se drželi super, hlavně v prvním setu, kdy jsme do stavu 18:18 hráli vyrovnaně, ale pak nám to uteče nějakou hloupou chybou. Takhle jsme hráli první dva sety. Třetí set jsme otočili a v koncovce jsme vyhráli. Ve čtvrtém setu nám soupeř utekl o čtyři body a už se nám ho nepodařilo dohonit. Italové hráli velmi dobře, ale myslím, že to od nás nebyl špatný zápas. Zítra zabojujem s Portugalcema a doufám, že bude ještě o něco hrát s Francií.“

trenér Michal Provazník: „Prohrané utkání se hodnotí vždycky těžko. Myslím si, že jsme trošku zaplatili daň za nezkušenost tohoto týmu, kde je tady dost hráčů, kteří jsou na takové akci poprvé. Začali jsme výborně, potom jsme začali spěchat. Nedokážeme udržet koncetraci po celý set. Dokážeme hrát vyrovnaně, ale pak přijde jedna či dvě série v setu, kdy dostaneme tři, čtyři body za sebou a na této úrovni už nejsme to schopni dotáhnout.“

Do prvního setu vstoupili naši reprezentanti odvážně a drželi se soupeřem krok až do stavu 18:18. Pak jim bohužel Italové odskočili a set dotáhli do vítězného konce.

Druhý set byl jako přes „kopírák“ - do tři čtvrtě setu náš tým za Italy příliš nezaostával, koncovka už ale jednoznačně patřila našemu soupeři.

Třetí set byl vyrovnaný až do konce, koncovka však vyšla lépe českému týmu, který snížil na 1:2 na sety.

Hned na začátku čtvrté sady se však ukázala síla Italů. Ti šli do čtyřbodového vedení a ačkoliv naše sestava bojovala, bodové manko se jí už smazat nepodařilo a Itálie si tak dokráčela k prvnímu vítězství v turnaji – 3:1.

Ve středu čeká českou reprezentaci utkání s Portugalskem, které zahájilo ME výhrou 3:1 nad Francií. Pokud chtějí svěřenci Michala Provazníka udržet naději na postup mezi nejlepší čtyřku turnaje, musí bezpodmínečně vyhrát. Česko do toho!!!!!!! 

 

Autor: Jakub Koloušek, foto CEV