NVC sahalo na půdě lídra tabulky z Hradce Králové po bodu

Další utkání 1. ligy žen 2023/24 odehrál tým Národního volejbalového centra v Hradci Králové. I přes velkou zimu v hradecké hale NVC bojovalo, sahalo po zisku bodu, přesto odjelo s prázdnou.

TJ Slavia Hradec Králové – NVC 3:1 (25:19, 25:22, 15:25, 27:25)

Sestava NVC: Rejmanová, Mužíková, Bezdičková, Mandová, Sirůčková, Novotná, libera Vávrová, Dvorná. Střídaly: Dolejšová, Pošívalová

Vstup do prvního zápasu byl velice studený a to doslova, protože v hradecké hale Slavia bylo pouhých 16 stupňů. NVC se postupně v prvním setu rozehrálo a začalo solidně blokovat, ale zkušený soupeř je nepustil přes dvacet bodů. Do druhého setu vstoupil celek NVC s větším nasazením, nahrávačka Eva Mužíková začala lépe kombinovat i se středovými hráčkami, a díky tomu hrál na stejné úrovni jako soupeř. Koncovku bohužel mladé hráčky nedotáhly do vítězného konce kvůli pár nevynuceným chybám. Ale třetí set vše klapalo. NVC tlačilo na servisu a nepustilo hráčky Hradce pořádně k míči. Smolný čtvrtý set NVC prohrálo i přes setbol v koncovce, díky nedodržení taktických pokynů, hlavně v obraně v poli. Přesto ukázaly svěřenkyně Radka Krpače v tomto utkání výborný koncentrovaný výkon, jen bez zisku bodu.

TJ Slavia Hradec Králové – NVC 3:0 (25:22, 25:17, 25:11)

Sestava NVC: Rejmanová, Mužíková, Bezdičková, Mandová, Sirůčková, Novotná, libera Vávrová, Dvorná. Střídaly: Dolejšová, Pošívalová

Do druhého zápasu vstoupily dívky NVC odhodlaně. Celý první set se soupeře držely, avšak v koncovce nehrály tolik důsledně a prohrály první set o tři body. Druhý set už na „kladenské holky“ pomalu doléhala únava a čím dál víc začaly chybovat v obraně, na útoku a bohužel i na podání. Třetí a poslední set už NVC nenašlo síly na koncentrovanou a bezchybnou hru. Druhý zápas skončil 3:0 výhrou domácích zkušených žen.

Oba dva zápasy byly úplně jiné, ale v každém se našly pozitivní věci. Hlavně to, že NVC dokázalo držet krok s týmem, který vede tabulku 1. ligy žen. Holkám jenom pomalu docházely síly a tak druhý zápas už nebyl tak vyrovnaný.

 

Autor: Pavel Stružka - asistent trenéra NVC