Reprezentantky ročníku 2007/08 si vyzkoušely Národní volejbalové centrum na Kladně

V uplynulém týdnu (14. - 15. listopadu 2022) se do Kladna sjelo reprezentační družstvo dívek vedené trenéry Josefem Nohrou a Pavlem Starým. Pozvánku dostaly nejenom hráčky, ale i rodiče a zástupci jejich mateřských klubů. Všichni společně mohli vyzkoušet zázemí nového projektu Národního volejbalového centra.

V pondělí po příjezdu je nejdříve čekala návštěva partnerského Sportovního gymnázia Kladno. V odpoledních hodinách naše nejmladší reprezentantky absolvovaly první společný trénink se svými staršími kolegyněmi ročníku 2006 pod vedením hlavního trenéra NVC Jana Václavíka.

V úterý ráno byl na programu dělený trénink (posilovna/volejbal) ve sportovní hale BIOS, kterou vedl kondiční trenér Daniel Červenka. Závěrečné odpoledne si v extraligové hale kladenských Orlů zahrály všechny reprezentanty obou kategorií společně.

Hezkou tečkou bylo zakončení celé akce, kdy se dívky loučily. Jedna z hráček mladší kategorie emotivně poděkovala celé partě děvčat, která letos do projektu nastoupila. Po celou dobu panovala mezi dívkami skvělá kamarádská atmosféra bez rozdílu věku a to bylo pro všechny trenéry to nejcennější.

Seznam dívek, které se akce zúčastnily: Eva Mužíková (TJ Lokomotiva Plzeň), Leontýna Pošívalová (TJ Orion Praha), Patricie Dvorná (TJ EMĚ Mělník), Jana Vávrová (TJ Lokomotiva Plzeň), Julie Dolejšová (TJ Zikuda Turnov), Anežka Sirůčková (Turnov/ TJ Energetik Chvaletice), Kateřina Novotná  (VK Réma Rychnov), Vanesa Mrázková (VK České Budějovice), Tereza Bezdičková (VK České Budějovice), Magdaléna Dudková (VK UP Olomouc) a Petra Koubková (TJ Kralupy).

Autor: Petr Klár