Souboj o průběžnou třetí příčku ženské extraligy uvidí brněnská Kounička

V UNIQA volejbalové extralize žen 2023/24 nám v průběžné tabulce „odskakuje“ pětice týmů a překvapivě v ní není loňský mistr KP Brno a ani Šantovka Olomouc. Extralize vládne Prostějov, ale minulé kolo ukázalo, že ani on není neporazitelný. Na paty mu šlape liberecká Dukla, která aby s ním udržela kontakt, nesmí doma proti KP zaváhat. Prostějov má již utkání 9. kola předehrané, už 12. října porazil Šternberk.

Utkání, které je vždy plné emocí, se odehraje na Kouničce, kam zavítá pražský Olymp a bude se prát se Šelmami o třetí místo v tabulce. Také Ostrava si nesmí dovolit zaváhání proti Přerovu, pokud chce udržet kontakt se špičkou.

Zlepšit svoji bilanci si může trápící se Šantovka Olomouc, která zajíždí do Frýdku-Místku. Nicméně jednoduché to mít nebude, protože domácí Sokol by určitě rád opustil nelichotivou poslední příčku naší ženské nejvyšší soutěže.

Nadcházející zápasy 9. kola extraligy žen:

sobota 18. listopadu

  • 16:00 VK Dukla Liberec – VK Královo Pole
  • 17:00 TJ Ostrava – Volejbal Přerov
  • 17:00 TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Šantovka Olomouc UP
  • 18:30 VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha

 

Novinkou tohoto kola je, že pro vás spouštíme novou volejbalovou soutěž Fantasy Czech Volley League, kterou najdete na stránkách http://fantasyczechvolleywoman.cz . Zde si můžete o hodnotné ceny nejen zatipovat přesný výsledek zápasu, ale také postavit si svůj virtuální tým a ukázat své schopnosti volejbalového manažera. Více informací k této soutěži najdete v článku, který vyjde během sobotního dopoledne. 

 

Autor: Jiří Carba