Překvapení 13. kola ženské UNIQA extraligy na úkor brněnských celků

V 13. kole UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 se zrodily dva překvapivé výsledky. Pražský Olymp si doma vyšlápl na celek Králova Pole a Ostrava naplno bodovala na palubovce brněnských Šelem. V ostatních zápasech k překvapení nedošlo. Ukrajinské Dnipro porazilo Liberec 3:1, stejným poměrem přehrál Frýdek-Místek přerovské Zubřice a Olomouc nedopřála ani jeden set Sokolkám ze Šternberku.

PVK OLYMP PRAHA – VK KRÁLOVO POLE

Domácí Olymp Praha využil téměř čtrnáctidenní herní pauzu určitě ke kvalitnímu trénování a určitě si chtěl vylepšit dosavadní letošní bilanci v extralize. KP Brno jako vicemistr extraligy a vítěz Českého poháru z loňské sezóny měl také ambice. Oba celky se potkaly v loňském čtvrtfinále play-off a i když Brno zvítězilo 3:0 na zápasy diváci, mají v paměti vyrovnané a dramatické zápasy. Diváci byli i dnes svědky velmi kvalitního a dramatického volejbalu. Bylo patrné, že Olymp kvalitně potrénoval a s výjimkou první poloviny prvního setu předváděl nejlepší hru v sezóně.

PVK Olymp Praha – VK Královo Pole 3:1 (28:26, 27:25, 22:25, 25:23)

Rozhodčí: Kvarda Petr, Lenert Adam

Počet diváků: 150

Domácí: Šmídová Nicole, Brichtová, Gajdová, Brancuská, Virtová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídaly: Kopáčová, Poloučková, Žáková

Hosté: Stojkovic, Nikolova, Kuníková, Hrušecká, Moreno Borrero, Bukovská, libero Digrinová. Střídaly: Pelikánová, Prchalová, Rožnovjaková, Kamasová

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):Po těch ne úplně povedených zápasech s Olomoucí a Frýdkem-Místkem se nám to dneska povedlo, což nás velmi těší. Ten začátek byl tedy tristní, kdy jsme prohrávaly o sedm nebo osm bodů, ale pak jsme se zvedly, zamakaly jsme a týmovým výkonem a skvělým výkonem Moniky Brancuské na účku jsme zvládly Brno porazit a doufám, že takhle budeme pokračovat i v těch dalších zápasech, že nás to nakopne a přijde teď pro nás nějaká vítězná vlna.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Děkuji za Erikovo blahopřání, protože to vždycky od soupeřů potěší. Já jsem samozřejmě rád, že jsme zvítězili a získali doma tři body, protože každý bod v postavení tabulky je nesmírně důležitý. Souhlasím, že to utkání bylo pohledné především pro diváky a souhlasím i s tím, že o osudu utkání rozhodl už první set, protože jsme brzo prohrávali 7:2, a jestli se nepletu tak i 14:6 a dokázali jsme tu druhou polovinu až k té těsné koncovce dohrát a zvítězit. Velký podíl na tom má Monika Brancuská, která celý zápas dobře zahrála a byla i nejvíce bodující hráčkou, ale mně se v tomto utkání líbilo, že jsme ustáli přihrávku a tlak dobře servírujícího soupeřícího družstva a v důležitých okamžicích jsme to zvládli i na útoku. Já jsem za dnešní den nesmírně spokojený.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Nás ten dnešní výsledek určitě mrzí, protože si myslím, že jsme každý set měly rozehraný tak, že jsme v něm mohly uspět. Začaly jsme výborně a potom v průběhu setu nám přestala fungovat obrana, nezvládly jsme udržet zadání a pak na konci ty chyby mohly rozhodnout o celém zápase. Myslím si, že ten první set byl klíčový. Zápas musel být velmi atraktivní, protože to bylo všechno o koncovkách a Olymp předvedl velmi dobrý výkon. My alespoň víme, na čem máme do příště pracovat.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole):Já bych chtěl předně pogratulovat domácím za předvedený výkon, ale i za vítězství. Dneska rozhodlo málo, možná trochu špatně zvolená taktika, možná jsme s některými rozhodnutími otáleli příliš dlouho a to nás třeba stálo druhý set, a bohužel jsme díky chybám nevyhráli první set, kde jsme jich v závěru udělali už moc, a možná by nám ten první set alespoň ten bod nadělil.“

Brněnské hráčky vstoupily do zápasu sebevědomě, tlačily servisem nebo následným blokem. Za stavu 8:2 v jejich prospěch měly na svém kontě čtyři bodové bloky. Do stavu 6:14 získávala za Olymp Praha bodové zápisy pouze Monika Brancuská. Za stavu 10:15 z pohledu Olympu si Brno vybírá první oddechový čas a Olymp začíná soupeře nenápadně dotahovat. Několikrát k tomu pomohla i nahrávačka Šmídová – útokem ihned po příjmu. Olymp vyrovnal za stavu 21:21, aby potom dvakrát za sebou zkazil v koncovce servis. Brno předvedlo také zkažený servis a domácí tým po třech odvrácených setbolech využil svůj druhý setbol k zisku prvního setu. Předtím přišlo eso domácí kapitánky Šimáňové a následně brněnský útok skončil v autu.

Kvalitní volejbal pokračoval i v druhém setu. Do stavu 6:6 nikdo nevedl o více než jeden bod, potom ale Olymp Praha odskočil na 9:6. Jak bývá zvykem, soupeř rychle vyrovnal (11:11) a bitva pokračovala dále. Olymp předváděl zodpovědný výkon, hru výborně dirigoval Šmídová, hlavní úderná síla Brancuská obstarávala většinu bodů, ale hlavně tým chyboval pouze minimálně. Domácí hráčky si držely menší náskok, za stavu 20:20 bylo vyrovnáno. Následně Olymp získal tři body v řadě a vedl 23:20, pak přišly ovšem dva drtivé bloky Brna a bylo to 23:22. Olymp měl naštěstí na útoku na síti Michaelu Brichtovou, která obstarávala setboly (třikrát za sebou) a nakonec čtvrtý setbol byl proměněn skvělou Monikou Brancuskou.

Kvalitní sport pokračoval i ve třetím setu – Olymp byl nabuzen dvěma sety v zádech a Brno nechtělo odjet z Prahy bez získaného setu. Pokud bychom počítali nevynucené chyby, tak jich KP Brno vyprodukoval o trochu více. I proto v první polovině setu byl Olymp v mírném vedení. Za stavu 14:14 sice Brno odskočilo do tříbodového vedení (18:15 a 19:16), Olymp rychle srovnal na 19:19. A opět diváky čekala další dramatická koncovka. Olymp v ní přece jen udělal několik málo chyb a Brno se mohlo radovat ze zisku setu a pokračování zápasu.

Brno přece jen využívalo více hráček a mohlo hrát pestřeji, do hry Olympu se vkrádaly zbytečné chyby. Hostující tým mírně vedl v úvodu setu, dostal se do čtyřbodového vedení (13:9), které držel až do stavu 18:15. Potom ovšem uhrála Brichtová tři body v řadě (1x útok, 2x servis), Olymp vyrovnal a dokonce šel i do vedení (21:19). Dvě nevynucené chyby Olympu za sebou znamenaly stav 22:22. Stejně jako koncovku třetího setu vzala do svých rukou Brichtová, tak čtvrtý set zařídila dvěma posledními body na útoku.

Olymp porazil ambiciózní Brno za tři body zaslouženě po nesmírně bojovném a nejlepším výkonu v sezóně.

Autoři: Jiří Trochta, Jakub Zeman, foto Juro

VK DUKLA LIBEREC – SC PROMETEY DNIPRO

V sobotu čekal volejbalistky Dukly velmi silný soupeř. Účastník CEV Champions Legue a turnaje MEVZA 2022/23, kde zatím hráčky ukrajinského mistra SC Prometey odehrály jedno utkání s Békéscsabai Röplabda SE z Maďarska (0:3). V naší extralize hrají s velkými výkyvy. Většinou vyhrávají rozdílem třídy, ale dvakrát nečekaně podlehly. Dukla je v tabulce zatím druhá a body ztrácí pouze v tiebreacích, kde již pětkrát podlehla. Úvod dnešního utkání patřil Dukle. Ukrajinkám v první sadě nevycházelo podání a domácí hráčky toho dokonale využily. I druhý set měly dobře rozehraný domácí děvčata, ale Prometey kvalitní obranou na síti v koncovce set ukořistil. I třetí set měly domácí hráčky herní převahu a dokonce vedly 19:14, ale koncovku přenechaly Ukrajinkám. Čtvrtý set si již Ukrajinky pohlídaly a z Liberce si odvezly plný počet bodů za vítězství 1:3.

VK Dukla Liberec – SC Protemey Dnipro 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 18:25)

Rozhodčí: Jan Krtička, Dominik Činátl, delegát utkání Martin Hudík

Počet diváků: 322

Domácí: Diana Frankevych, Lucie Blažková, Nikola Kvapilová, Lucie Šulcová, Michaela Nečasová, Hyke Lyklema, libero Lucie Kolářová. Střídaly: Viktorie Dvořáková, Karolína Bartošová, Victoria Deisl, Petra Kojdová

Hosté: Oleksandra Milenko, Anastasiia Maievska, Anna Artyshuk, Vicky Savard, Svitlana Dorsman, Daria Velykokon, libera Krystyna Niemtseva, Kateryna Huseinova. Střídaly: Anastasiia Karasova, Yevhenna Khober, Mirta Grbac, Viktoriia Danchak, Ana-Marija Jonjev

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Myslím si, že je to dnes velká škoda, že jsme prohrály. Mohly jsme hrát vyrovnanější hru s nimi. Držely jsme se asi jen do druhého setu. Potom jsme se vždy zasekly v jednom postavení a myslím si, že už jsme si ani nevěřily, že se toto utkání dá nějak zvrátit. Ze začátku se nám dařilo na útoku a potom nám začaly klesat čísla na útoku a o tom to asi bylo.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnes to byl opravdu hezký volejbal. Poslední dva sety jsme si vždy udělali bodový náskok, který jsme ale bohužel nedokázali využít. Musíme pokračovat dál a dokázat se vrátit k naší hře.“

Svitlana Dorsman (kapitánka SC Protemey Dnipro): „Velice mě potěšilo, že v těžkých momentech utkání jsme držely pohromadě jako jeden tým. Dnešní zápas byl pro nás velmi těžký. Jsem ráda, že se nám podařilo vyhrát.“

Ivan Petkov (trenér SC Prometey Dnipro): Začátek zápasu byl pro nás velmi těžký, vůbec se nám nedařilo. Během zápasu jsme udělali pár změn. Tyto změny nám prospěly, potom už jsme začali hrát lépe. Potěšilo mě, že jsme potom hráli na takové úrovni, jakou od svého družstva očekávám. Jsem rád za vítězství.“

Dukla se v úvodu utkání dostává do slibného vedení po chybě na smeči (do autu míří Anna Artyshuk) a esu Nikoly Kvapilové (5:1 – time hosté). Po odpočinku hostí se nám hra začíná vyrovnávat, a když i hosté zaznamenávají své první eso utkání, máme sníženo (6:4 – eso Vicky Savard). Čtyřbodové vedení si Dukla vrací dobře postaveným blokem (Hyke Lyklema) a vzápětí další bodík k dobru přidává Diana Frankevych (9:4). Signály středem dnes Dukle zatím vycházejí. Michaela Nečasová zvyšuje na 14:8. Po přímém bodu z podání již domácí hráčky vedou 17:10 (eso Michaela Nečasová) a koncovka první sady je na spadnutí. Po esu Ukrajinek si i domácí trenér Libor Gálík žádá oddechový čas (17:12 – eso Svitlana Dorsman). Jak jsme před chvilkou chválili rychlou hru středem domácích, tak tentokrát nevychází a hosté začínají bodové manko snižovat (18:15 – útok Oleksandra Milenko). Po dalším esu soupeřek již domácí vedou o pouhé dva body (20:18 – eso Mirta Velikonja Grbac) a zatím to vypadá, že z jasného vedení nás čeká dramatická koncovka. Naštěstí i Dukle se dnes na podání daří. Nikola Kvapilová právě touto činností zvyšuje vedení Dukly na 22:18 a hosté žádají oddechový čas. První setbol utkání přináší nevynucená chyba Ukrajinek, byly při bloku v síti (24:20). Zkažené podání Dukly dává hostům ještě šanci. Ale velice chytrá zalívka domácí nahrávačky Hyke Lyklema ukončuje první set pro domácí.

Po vyrovnaném úvodu druhé sady se na obraně na síti prosazuje Michaela Nečasová a hned z první chytře zvyšuje vedení Dukly (5:3). Ukrajinky velice rychle s Duklou srovnávají krok a po bloku Daria Velykokon jsou ve vedení (5.6). Další kvalitní podání Dukly hosté nedokáží vrátit na druhou stranu a domácí jsou zpět ve vedení a Ukrajina žádá oddechový čas (8:6 – Michaela Nečasová). Po velkém štěstí Ukrajiny na podání je vyrovnáno (9:9 – eso, prasátko Oleksandra Milenko). Dva míče Ukrajiny v zámezí vrací vedení Dukle (12:10). Po velice krásné mezihře, kde se několikrát v poli vyznamenalo domácí libero Lucie Kolářová, se středem prosazuje Michaela Nečasová a Dukle již vede 14:11. Hosté se ale nevzdávají. Esem snižuje kapitánka Svitlana Dorsman a blokem vyrovnává Oleksandra Milenko (15:15). Další vysoký blok hostů již znamená vedení (16:17 – blok Viktoriia Danchak, 192 cm). Po další úspěšné obraně na síti zastavuje Libor Gálík oddechovým časem rozjíždějící se Prometey (20:22 – blok Svitlana Dorsman). Další bodový blok hostů již znamená setbol pro Prometey (21:24 – blok Viktoriia Danchak, time Dukla). Druhý set blokem ukončuje stejná hráčka a je vyrovnáno 1:1 na sety.

Parádní vstup do třetí sady předvádí Lucie Blažková. Nejprve se středem prosazuje na útoku a následně si připisuje čisté eso (2:0). Přesto máme za stavu 3:3 vyrovnáno (útok Yevheniia Khober). Přetahovaná o každý bod se musí divákům v liberecké sportovní hale líbit, navíc, když Lucie Šulcová blokem posílá Duklu do vedení 10:8. Další plusový bod přidává Nikola Kvapilová útokem ze zadní zóny a hosté zastavují hru oddechovým časem (12:9). Po odpočinku Lucie Šulcová jednoblokem zastavuje útočící hráčku a navyšuje vedení domácího celku (13:9). Yevheniia Khober snižuje na rozdíl dvou bodů (13:11), ale to je na delší dobu ze strany Ukrajinek vše. Po zalívce Oleksandry Milenko do autu a velice tvrdém útoku Diany Frankevych již hosté rychle žádají time (18:13). Nepřesný příjem podání hned z první trestá Viktoriia Danchak a i Dukla žádá time (19:16). Po time jsou domácí hráčky při obraně v síti, další rozehra patří opět hostům a z příjemného náskoku zbyl pouhý bod (19:18 – time Dukla). Po tvrdé smeči je vyrovnáno a velmi přísně odpískané nečisté hraní domácí nahrávačce již posílá do vedení Prometey (20:21). Kanaďanka Vicky Savard je na útoku k nezastavení a Prometey již vede o dva body (20:22). Získaný náskok si účastník CEV Champions Legue pohlídal apřímým bodem z podání ukončuje třetí set (22:25 – eso Yevheniia Khober).

I další sada začíná velice vyrovnaně. Soupeřky se přetahují a jednobodové vedení až do stavu 11:11. Až jednoblok Diany Frankevych zastavuje útok hostí a domácí odskakují o dva body (13:11). Přímým bodem z podání rychle Prometey vyrovnává a když Dukla z hlavního kůlu míří do autu, hosté přebírají vedení (14:15 – time Dukla). Po time Oleksandra Milenko kazí podání a je vyrovnáno. Dukla se do vedení vrací po přesném diagonálním útoku Lucie Šulcové a dalším bodovém útoku Nikoly Kvapilové (17:15 – time Prometey). Po návratu z oddechového času se hosté rychle vrací do vedení. Prometey nedůrazný útok Dukly trestá a hosté jsou velmi blízko zisku tří bodů (17:19 – time Dukla). Ani po time se obraz hry nemění. Dukla zkouší střídáním posílit útok (přichází Viktorie Dvořáková), ale ani tato změna Prometey nezastavuje. Mirta Velikonja Grbac svým nepříjemným podáním posílá hosty do vedení 17:23. Yevheniia Khober ostrou diagonálou do debla ukončuje utkání, kde hosté vítězí 1:3 na sety.

VK UP OLOMOUC – TJ SOKOL ŠTERNBERK

Ve 13. extraligovém kole došlo na okresní derby mezi volejbalistkami Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Domácí vysokoškolačky po vcelku hladce vyhraném prvním setu v tom druhém polevily, koncovku však zvládly a ve třetí sadě už dominovaly. Po výsledku 3:0 zůstaly tři body podle očekávání v Olomouci.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:18, 25:22, 25:8)

Rozhodčí: Hladišová M., Koutník P.

Počet diváků: 300

Domácí: Borovcová, Kneiflová, Rajlić, Herdová, Körmendyová, Tinklová, libero Kulová. Střídaly: Šepeĺová, Mostsitska

Hosté: Truksová, Denina, Kořínková, N. Látalová, Weidenthalerová, Piantkovska, libero Chaloupková. Střídaly: Z. Látalová, Kochetkova

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc): „Jsme rády za tři body už proto, že zápasy se Šternberkem bývají vždy vyhrocené. Naštěstí soupeřky až na druhý set nekladly příliš velký odpor. Díky tomu jsme pošetřily síly do dalších bojů a jdeme dál.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Toto derby má vždy velký náboj na tribunách i na hřišti. Hráčky jsme na to upozorňovali, ale přesto se na hřišti dlouho hledaly. Zvlášť to bylo vidět ve druhém setu, kdy jsme až příliš mnoho chybovali prakticky ve všech činnostech. Naštěstí se nám to podařilo v koncovce zlomit, a to zlomilo i soupeře. Třetí set už byl prakticky formalitou. Do dalšího týdne se ale musíme v mnoha ohledech zlepšit a zapracovat na tom, protože nás čekají posílené Šelmy, na jejichž hřišti chceme přesto bodovat.“

Aneta Weidenthalerová, (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „První dva sety jsme předváděly bojovný volejbal a Olomouc jsme docela tlačily. Škoda koncovky druhé sady, kterou jsme bohužel promarnily. Ve třetím setu už jsme vypadly z koncentrace na příjmu i v útoku. Budeme ale pracovat dál na zlepšení.“

Miroslav Jehlář (asistent trenéra TJ Sokol Šternberk): „Bylo to z naší strany hodně podobné jako v minulém domácím utkání s Ostravou. Tehdy jsme také ve druhé sadě sahali po vítězství, jenže jsme v koncovce přestali hrát a tehdy ve čtvrtém a dnes ve třetím setu následoval úplný výbuch. Je to u našeho mladého kádru pořád dokola - nezkušenost, opatrnost a hlavně obava nic nezkazit. Dnes za nás poprvé nastoupila starší a zkušená hráčka Inna Denina. Čekali jsme od ní víc, ale věřím, že se do toho postupně dostane a měla by náš juniorský tým hlavně víc uklidnit. Jdeme dál!“

Favorizovaný domácí tým vstoupil do utkání zostra (5:1, 7:2), následně sice polevil (10:7), ale i přes občasné výpadky (12:10) už vedení nepustil a vcelku pohodlně zvítězil 25:18.

Také úvod druhé sady vypadal na rychlý trhák univerzity (5:5, 9:5), jenže Šternberk proti chybujícímu soupeři brzy srovnal (13:13) a v koncovce šel dokonce do vedení (19:20, 20:21). Od stavu 22:22 ale patřily poslední tři klíčové výměny Olomouci - 25:22 a 2:0.

Ztracená koncovka mladý hostující tým zlomila. Sokol záhy vysoko prohrával (1:7, 2:8) a po sérii servisů jeho někdejší opory Körmendyové a stavu 16:4 bylo po utkání. Z pohledu předchozích setů možná až příliš krutý výsledek 25:8 udělal tečku za výhrou Olomouce nad Šternberkem v poměru 3:0.

VK ŠELMY BRNO – TJ OSTRAVA

Po delší době byl v Brně vidění volejbalový dvojzápas - v sobotu 26. listopadu se na Kouničce po mužích představily i ženy, které chtěly odčinit prohru mužské složky a zlepšit fanouškům náladu. Hostily devátou Ostravu, která ve čtvrtek prohrála s dalším brněnským týmem, domácí naopak zaznamenaly ve středu vítězství nad Libercem.

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 1:3 (25:16, 22:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Poláček J., Novák M.

Počet diváků: 99

Domácí: Širůčková, Dubianska, Šotkovská, Marková, Kozubíková, Kyrychenko, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Mokrá, Pluhařová

Hosté: Jedličková, Skřivanová, Dabrowska, Hadáčková, Kašparová, Buvinić, libero Jančová. Střídaly: Vytisková, Jasečková, Bauerová, Chládková

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Po prvním setu jsme se jako by zalekly, přestaly hrát a už se nám nepodařilo vrátit se do utkání.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Vyhrál bojovnější tým, nezbývá než pogratulovat. Po dobrém vstupu do utkání čekáme, že to soupeř vzdá a zabalí, což se neděje. Následuje panika, z které jsme se nebyli schopni dostat.“

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním setu jsme nedodržely to, co jsme si řekly a netlačily jsme moc servisem. Naštěstí se to v následujících setech otočilo, dobře jsme podávaly i bránily.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): Neměli jsme co ztratit, chtěli zariskovat vstup do zápasu, což se nám nepovedlo. Věřili jsme, že se to dá otočit kvalitnějším podáním i útokem, což se podařilo. Holky si zaslouží pochvalu, jelikož bojovaly celou dobu a věřily. Ještě můžeme být malinko důslednější v obraně. Holkám patří pochvala, pro diváky dobrý zápas.“

Domácí Šelmy začaly velmi dobře - hned zkraje zápasu si vytvořily čtyřbodový náskok, který následně navyšovaly. Do koncovky šly svěřenkyně Ondřeje Bouly s vedením sedmi bodů. Ten si bez problému pohlídaly a vyhrály 25:16.

Do druhého setu nastoupila na nahrávce Ostravy Eliška Vytisková, která dokázala změnit tempo hry. Šelmy si i přesto dokázaly vytvořit jasný náskok šesti body v řadě (14:8). Následovala naopak série Ostravy, která srovnala na 16:16. V koncovce se dokázala bodově prosadit pouze blokařka domácích Ivona Marková, Ostrava tak srovnala (22:25).

Rovněž třetí sada začala vyrovnaně (10:11). Domácí hráčky ale následně začaly více chybovat, k tomu se přidala výborná série na podání hostující Vytiskové a Ostrava vedla, 14:23. Domácímu celku nepomohly ani střídající Pluhařová a Mokrá, Ostrava vedla po chybě domácích 1:2 na sety (15:25).

Začátek stejný i ve čtvrtém setu, Ostravě opět pomohl skvělý servis Elišky Vytiskové (9:14). Brnu se nedařilo v žádné herní činnosti a hostující Ostravě dost svými chybami pomohlo k zisku koncovky a následně i celého setu.

Autoři: Markéta Chlumská, Matouš Müller

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VOLEJBAL PŘEROV

K dnešnímu utkání proti sobě nastoupila družstva, která mají k sobě tabulkově velmi blízko a oběma by se body do extraligové tabulky rozhodně hodily. Nakonec všechny body zůstávají doma.

TJ Sokol Frýdek-Místek – Volejbal Přerov 3:1 (28:26, 25:18, 25:27, 25:16)

Rozhodčí:  Vachutka M., Horký P.

Domácí: Strušková, Dvořáčková, Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, libero Teperová. Střídaly: Šmídová, Šrámková

Hosté: Atanasova, Dlouhá, Zatloukalová, Lazárková, McClellan, Kovaćic, libero Kulová. Střídaly: Köhlerová, Hůsková, Baláková

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Jsem ráda za tři body. Trošku jsme si zvedly náladu po třech prohrách v řadě. Dneska jsme soupeře zatlačily servisem a dobře jsme odpřihrávaly. V třetím setu nám koncovka nevyšla, ale ve čtvrtém setu jsme to nevzdaly a ukázaly jsme, že jsme byly dneska lepší než soupeř.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Věděly jsme, že nás čeká těžký zápas. Musím pochválit, že jsme zvládly zápas na přihrávce a naopak našim servisem jsme nutily soupeře k vysokým nahrávkám, které se nám povětšinou dařilo ubránit. Mrzí mě třetí set, kde jsme na chvíli ztratily na důraze a soupeř toho využil. Každopádně velká radost a gratulace děvčatům do kabiny.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Bohužel dnes jsme to zase nezvládly v hlavách. Vyhrávat zápasy můžeme jenom, když budeme hrát v hlavách volejbal celý zápas.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Blahopřeji Frýdku k vítězství. Náš tým hrál dětský volejbal a ten na výhru nemohl stačit.“

V prvním setu začaly lépe Sokolky. Vedly 9:5, ale Přerov záhy otočil na 15:12 v jeho prospěch. Pak ale domácí hráčky zabraly, ale ani vedení 24:21 jim nestačilo k ukončení setu. Přerov se znovu dotáhl a družstva se tahala o každý míč. Šťastnějším týmem byl domácí Frýdek-Místek, který si urval set pro sebe v poměru 28:26.

Druhý set byl zcela v režii domácích Sokolek, vedly 11:4, 20:10. Soupeř ještě v koncovce zabral a korigoval stav na 25:18.

I ve třetím setu si domácí Frýdek-Místek udržoval několikabodový náskok. Vedl 14:8, přesto Přerov začal dotahovat a v závěru setu poprvé šel do vedení 24:23 a nakonec i set vyhrál.

Čtvrté dějství bylo opět podobné, Sokolky vedly 11:5, 15:7, 20:11 a nakonec se mohly radovat z celkového vítězství a třech získaných bodů.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička