Nadcházející sezónu odstartovaly už i volejbalistky Králova Pole

Volejbalistky KP Brna oficiálně zahájily sezónu 2022/23. V ní je kromě extraligových zápasů a Českého poháru čeká také návrat do volejbalové Evropy, v prosinci se totiž v poháru CEV Cup střetne Královo Pole s řeckým týmem PAOK Thessaloniki ze Soluně.

Navázat chtějí svěřenkyně nového hlavního kouče Erika Nezhody na loňskou úspěšnou sezónu ozdobenou stříbrem v UNIQA volejbalové extralize žen a ziskem titulu v Českém poháru. Pozici trenéra žen už nebude zastávat prezident klubu Richard Wiesner. „Naše práce bude nést opět dobré výsledky, pokud budeme fungovat jako jeden tým a půjdeme společně za naším medailovým cílem. Všem nám moc přeji, aby letošní sezóna byla minimálně tak úspěšná, jako ta předchozí," řekl Wiesner na zahájení.

Na novou roli hlavní trenéra se Erik Nezhoda velmi těší, velkou výhodou vidí v tom, že s většinou hráček pracoval už v minulosti. „Oproti loňsku bude hlavní rozdíl v tom, že budu při zápasech stát na postranní čáře a povedu samotná utkání, protože do tréninkové přípravy jako takové už jsem významně zasahoval i v minulé sezóně,“ říká Nezhoda, jenž má o programu volejbalistek Králova Pole do zahájení extraligy vcelku jasno. „Naši přípravu odstartujeme testováním, budeme řešit zdravotní prohlídky a schůzku s fyzioterapeutem. Tým začneme připravovat zejména kondičně a 8. srpna odjedeme na soustředění do Bedřichova u Jablonce nad Nisou, z něhož se po týdnu vrátíme do Brna. Srpnovou přípravu pak zakončíme tradičně v Bystřici nad Pernštejnem, kde se sejdou všechna naše družstva. Tam bychom měli sehrát i první přátelské utkání. Před zahájením extraligy bychom se měli dále zúčastnit turnaje v Bratislavě a organizovat budeme i svou Grand Prix Brno. Jako vítěze Českého poháru nás čeká ještě utkání s Prostějovem, který vyhrál extraligu, v tzv. Superpoháru.“

 

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal