Až poslední kolo základní části UNIQA extraligy žen určí čtvrtfinálové soupeře

Před námi je závěrečné kolo základní části UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 a i když je čtvrtfinálová osmička již delší dobu známá, stále je o co hrát.

Dlouhodobou část ovládla Dukla Liberec, která společně s Ostravou už v 33. kole absentuje. Ostravské volejbalistky půjdou do čtvrtfinále ze sedmého místa a nic na tom nezmění ani předpokládaná výhra osmého Frýdku-Místku nad Přerovem. Zubřicím se dveře do čtvrtfinále už dávno zavřely a tak čtvrteční utkání pro ně bude posledním v letošní sezóně. Své jisté má i poslední Šternberk, který bude muset o extraligovou příslušnost zabojovat v baráži.

Ostatní týmy však stále mají o co hrát. Průběžně druhé Královo Pole bude hájit jednobodový náskok před třetím Prostějovem, ale největší souboj na dálku se očekává o konečné čtvrté až šesté místo mezi Olomoucí, brněnskými Šelmami a Olympem. Čtvrtou příčku zatím drží Olomouc, za kterou Šelmy zaostávají o jeden bod a na ně další bod ztrácí pražský Olymp. Největší šanci na zlepšení pozice před play-off mají určitě v dobré formě hrající Pražanky, které by neměly zaváhat v utkání se Šternberkem. Olomoucké vysokoškolačky ani brněnské Šelmy totiž do posledního zápasu dlouhodobé části rozhodně v roli favorita nepůjdou, ta je na straně Králova Pole, resp. Prostějova.

Až výsledky posledního kola tak rozhodnou o konečném pořadí základní části a určí soupeře pro čtvrtfinále play-off.

Zápasy 33. kola UNIQA extraligy žen:

čtvrtek 16. března

  • 17:00 TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha
  • 17:00 TJ Sokol Frýdek-Místek – Volejbal Přerov
  • 18:00 VK UP Olomouc – VK Královo Pole
  • 18:00 VK Prostějov – VK Šelmy Brno

 

Autor: Jiří Carba