Obě překvapení čtvrtečního kola čeká vzájemný souboj o veledůležité body

„Anglický“ týden uzavře UNIQA volejbalová extraliga muřů 2023/24 sobotními zápasy. Průběžná tabulka ukazuje, že se o Kladnu jako „černém koni“ letošního ročníku nemluvilo náhodou. Kladenští Orli zatím jako jediní neokusili hořkost porážky. Naopak Ostrava a Benátky nad Jizerou na své první vítězství stále čekají. Změní tyto statistiky zápasy 7. kola?

Zajímavé a hlavně bodově důležité utkání bude v Příbrami, kam zajíždí Ústí nad Labem. Příbram ve čtvrtečním zápase v Praze překvapila asi všechny fanoušky volejbalu, když porazila loňského mistra i bez nemocného trenéra Vašiny. Určitě bude chtít doma toto vítězství potvrdit, ale bude pro nim stát poslední dobou dobře hrající celek Ústí nad Labem, který sice s Duklou Liberec nakonec prohrál v tiebreaku, ale opět ukázal svoje blokařské kvality.

Lídr tabulky Kladno přivítá v hale na Sletišti Zlín. Papírově má tento zápas jasného favorita, ale víme z posledního domácího zápasu Orlů, role jednoznačného favorita jim vždy nesedí.

Do Brna přijedou pražští Lvi a určitě to nebudou mít lehké, protože Brňané v posledním zápase u třetího týmu průběžné tabulky, Odoleny Vody, sahali po třech bodech.

Karlovarsko zůstalo po čtvrtečním utkání v Ostravě na severu Moravy, protože hned v sobotu je čeká zápas v Beskydech.

Ostrava bude mít další pokus na první vítězství v sezóně v Liberci, ale bude to mít velmi těžké. Liberec ukázal v Ústí, že když se „trefí“ do servisu, tak se mu těžko vzdoruje.

Jediný předehrávaný zápas tohoto kola má za sebou Jihostroj, který již 24. října porazil na své palubovce Benátky nad Jizerou.

Nadcházející zápasy 7. kola extraligy mužů:

sobota 18. listopadu

  • 16:00 Volejbal Brno – VK Lvi Praha
  • 17:00 VK Trox Příbram – SKV Ústí nad Labem
  • 18:00 Kladno volejbal cz – VSC Fatra Zlín
  • 18:30 VK Dukla Liberec – VK Ostrava
  • 19:30 Black Volley Beskydy – VK ČEZ Karlovarsko

 

Novinkou tohoto kola je, že pro vás spouštíme novou volejbalovou soutěž Fantasy Czech Volley League, kterou najdete na stránkách http://fantasyczechvolleyman.cz . Zde si můžete o hodnotné ceny nejen zatipovat přesný výsledek zápasu, ale také postavit si svůj virtuální tým a ukázat své schopnosti volejbalového manažera. Více informací k této soutěži najdete v článku, který vyjde během sobotního dopoledne.

 

Autor: Jiří Carba