Mužské týmy UNIQA extraligy pokračovaly v herní přípravě

Sehrávání nově složených družstev UNIQA extraligy nepolevuje. I když některým týmům stále chybí reprezentanti, kteří zápolí na evropském šampionátu, trenéři při přípravných zápasech hledají optimální sestavu pro nový ročník UNIQA extraligy.

Lvi Praha si připsali v modelovém utkání V Odoleně Vodě výhru 5:0. V Liberci pak už tak úspěšní nebyli. S čerstvou posilou na bloku, Kanaďanem Fynnem McCarthym, sice Pražané vedli na sety 2:0, z konečného vítězství 3:2 se ale nakonec radovala Dukla.

České Budějovice mají za sebou další dvě přípravná utkání. Nejprve na palubovce Odoleny Vody zvítězily 3:1 a poté v Příbrami, stejně jako v domácím prostředí, remizovaly 2:2. Příbramští volejbalisté doma ještě změřili síly s kladenskými Orly, utkání skončilo výhrou Kocourů 3:1.

V rámci Fatra Cupu ve Zlíně sehrála domácí Fatra, stejně jako Volejbal Brno, tři zápasy. Zlínští volejbalisté porazily Myjavu 3:1 i Vídeň 3:0, jediná prohra 1:3 přišla s Brnem, které pak přidalo druhou výhru 3:1 proti Vídni, na Myjavu už ale nestačilo a prohrálo 0:3.

Volejbalisty Ostravy prověřily ve dvou zápasech opět polské celky. V utkání s BBTS Bialsko- Biala se Ostravským podařilo oplatit soupeři porážku z prvního vzájemného utkání a zvítězili 3:1, v Jaworznu už neuspěli. V herní praxi pak ostravský tým pokračoval v Havířově, kde v rámci oslav 100 českého volejbalu zdolal v exhibičním utkání ve čtyřech setech Black Volley Beskydy.

 

Autor: Jiří Carba, foto VK Lvi Praha