Kolotoč zápasů mužské UNIQA extraligy se roztáčí opět naplno

Po středečním utkání v Ostravě, kdy se domácím podařil otočit nepříznivý vývoj utkání a nakonec se radovali z výhry nad Libercem v tie-breaku, se UNIQA volejbalová extraliga mužů 2020/21 rozjíždí naplno. V následujících třech dnech je na programu kompletní 17. kolo a předehrávka 21. kola.

17. kolo UNIQA extraligy mužů postaví proti sobě soupeře, které už své síly poměřili. Podle výsledků prvních vzájemných zápasů by se měly ve všech případech radovat hostující týmy. Dovolujeme si však tvrdit, že tomu tak nebude. Bylo by totiž velkým překvapením, kdyby si Beskydy připsaly první letošní výhru na hřišti soupeře, konkrétně na palubovce pražských Lvů, kde domácí volejbalisté prohráli pouze s Libercem.

Souboj sousedů v tabulce přinese středočeské derby na Kladně. Domácí Orli ukázali na sklonku uplynulého roku v dvojzápase se Lvy, i když prohráli, lepšící se formu, kterou budou chtít prodat i v utkání s Příbramí. Ta i přes personální změny, které v týmu proběhly (bez nahrávače Viibera, smečaře Pavelky a trenéra Klára), dokázala pod taktovkou Dana Rosenbauma vybojovat v posledním zápase loňského roku výhru nad Odolenou Vodou. Můžeme tak očekávat vyrovnaný souboj, který ke správnému derby patří.

V dalším utkání vyzve Ostrava celek Odoleny Vody. Opět půjde o přímou konfrontaci sousedů v průběžné extraligové tabulce. Ostravští volejbalisté, namlsáni středeční výhrou nad Libercem, by rádi prodloužili vítěznou sérii na domácí palubovce. Naopak Aero věří, že po náročném programu v závěru roku mu krátká pauza prospěla a naváže na výkony, které ho zdobily na přelomu listopadu a prosince.

Od začátku prosince čekají na další výhru volejbalisté Brna, kteří přivítají celek Ústí nad Labem. Při pohledu do průběžné extraligové tabulky je favoritem utkání hostující celek, otázkou však zůstává zdravotní stav ústeckých univerzálů, kteří se zranili těsně před koncem roku.

Jasného favorita má však utkání ve Zlíně, kde se představí Karlovarsko. Fatra zatím „startovní pole extraligy“ uzavírá a i když se jí v domácích zápasech daří o poznání lépe, kvalit Západočechů nedosahuje. Poté Karlovarsko, stále dohánějící zápasové manko, zamíří „na obávanou“ palubovku Beskyd, odkud si výhru odvezly pouze České Budějovice. Pokud roli favorita Karlovarsko v obou zápasech zvládne, dotáhne se bodově na své konkurenty z čela tabulky.

Těmi jsou České Budějovice a Liberec. A právě souboj těchto týmů se odehraje před kamerami ČT. Ve šlágru 17. kola bude Jihostroj hájit nejen domácí neporazitelnost, ale i průběžné vedení v extraligové tabulce. Proto také využil nabídky rakouské reprezentace, připravující se na kvalifikaci ME, k sehrání dvou přátelských utkání. „Myslím, že to byly pro oba týmy super zápasy. Až nás trochu překvapilo, jak se nám dařilo. Hráli jsme opravdu dobře a věřím, že jsme na extraligu výborně připraveni,“ řekl po výhrách 3:1 a 4:0 asistent trenéra Tomáš Skolka.

Nadcházejí program zápasů UNIQA extraligy mužů:

sobota 9. ledna (17. kolo)

  • 16:00 VSC Fatra Zlín – VK ČEZ Karlovarsko 
  • 17:00 VK Ostrava – Aero Odolena Voda 
  • 18:00 Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram  
  • 18:00 Volejbal Brno – SK Volejbal Ústí nad Labem
  • 19:00 VK Lvi Praha – Black Volley Beskydy   

neděle 10. ledna (předehrávka 21. kola)

  • 18:00 Black Volley Beskydy – VK ČEZ Karlovarsko   

pondělí 11. ledna (dohrávka 17. kola - přímý přenos ČTsport)

  • 19:30 VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec  

 

Autor: Jiří Carba