První hrací den paravolejbalové Ligy národů v Praze je minulostí
Stříbrná liga národů žen a Bronzová liga národů mužů v paravolejbalu má za sebou první hrací den. Zatímco českým reprezentantkám se ve sportovní hale v pražských Kbelích příliš nedařilo, Češi si připsaly hned dvě vítězství.
Domácím paravolejbalistkám vstup do turnaje Stříbrné ligy národů nevyšel podle představ, když po nadějném vedení 2:0 na sety podlehly Maďarkám v tie-breaku a odpoledne nestačily na silné Francouzky ve třech setech.
- Česko – Maďarsko 2:3 (25:20, 25:17, 17:25, 25:27, 9:15)
- Česko – Francie 0:3 (20:25, 15:25, 22:25)
- Francie – Turecko 0:3 (16:25, 15:25, 18:25)
- Maďarsko – Turecko 3:2 (23:25, 25:18, 19:25, 25:15, 15:12)
Paravolejbalisté rozehráli Bronzovou ligu národů, ve které se za účasti třech týmů českému týmu podařilo vyhrát obě utkání. V prvním se po nervózním začátku vzepřeli nepříznivému stavu 0:2 a dokázali utkání otočit k vítěznému konci v tie-breaku. Ve večerním utkání si jednoznačně poradili s Estonci.
- Česko – Gruzie 3:2 (29:31, 24:26, 26:24, 25:21, 15:11)
- Estonsko – Česko 0:3 (21:25, 14:25, 11:25)
- Gruzie – Estonsko 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:12)
České ohlasy po 1. dnu Ligy národů:
Milan Vacek (trenér žen): „Reprezentace žen dnes odehrála dvě utkání, která bohužel obě skončila vítězstvím soupeře. Zejména první utkání proti Maďarsku bylo velmi vyrovnané. Skvěle jsme do utkání vstoupili. Poté se soupeř výrazně zlepšil na síti a nakonec nás udolal v tiebreaku. Na Francii jsme nestačili. Největší problémy nám dělal tvrdý servis soupeře. Nezbývá než se dobře připravit na zítra a s reprezentací Turecka zabojovat o první vítězství."
Radek Hacaperka (trenér mužů): „Dopolední utkání proti Gruzii po nepříznivém začátku dopadl díky bojovnému výkonu vítězně 3:2, přesto jsme spíše utrpěli vítězství a hra si teprve sedala. Večerní zápas proti Estonsku už byl jednoznačnou záležitostí našeho týmu. Zítra musíme s maximálním nasazením a pokorou jít alespoň za jedním vítězstvím, abychom později mohli nechat hrát celý kádr a postoupili do nedělního finále. Děkuji hráčům za víru ve vlastní síly a vybojované první utkání, které bylo důležité pro další průběh."
Jan Pleticha (vedoucí RD): „S prvním dnem jsem z organizačního hlediska velmi spokojen. Na zahajující zápasy turnaje dorazily děti ze základních škol a podpořily naše reprezentace ve dvou dlouhých a skvělých zápasech, které skončily v tie-breaku. Na zahájení nás podpořil také Marek Pakosta, předseda ČVS a Dana Vaiglová, místopředsedkyně PVS. Zahraniční týmy a delegace z PVE jsou dle mého názoru také spokojeni, takže z prvního dne mám opravdu dobrý pocit a těším se na zítřejší zápasy o postup do finálového dne v neděli."
Sobotní program zápasů:
Stříbrná liga národů žen
- 11:00 Turecko – Česko
- 11:15 Francie – Maďarsko
- 16:00 1. semifinále
- 16:15 2. semifinále
Bronzová liga národů mužů
- 9:00 Gruzie – Česko
- 13:00 Estonsko – Gruzie
- 18:00 Česko – Estonsko
Autor: Matěj Klimeš, foto Angela Shmeha