3. ročník MČR 60+ vyhrál nováček soutěže z Hronova

O posledním srpnovém víkendu se v Litomyšli uskutečnil poslední z turnajů MČR 60+ mužů. Spolupořadatelství se tentokrát chopily týmy Hronova a Opavy a turnaj se hrál jako Opava Cup 2025. Na poslední možnou chvíli se z turnaje omluvili hráči Sešlosti Brno, kteří už podruhé v tomto ročníku neposkládali tým, a tak se v jedné skupině potkalo všech pět zbývajících mužstev.

Za krásného slunečného počasí hned první kolo přineslo překvapení v podobě ztráty setu Hronova se Zvičinou, což udělalo radost Pivovaru Svijany, který s jistotou přehrál tým Republica Opava. Opavští volejbalisté se nejspíše věnovali soustředění na zápas druhého kola s Frenštátem, který nakonec přesvědčivě vyhráli a s definitivní platností si tak zajistili celkové 3. místo konečné tabulky. V druhém zápase pokračovali svijanští volejbalisté ve spanilé jízdě turnajem a snadno přehráli Zvičinu 2:0.

3. a 4. kolo turnaje žádné překvapení nepřineslo – Svijany přehrály Frenštát, Hronov Opavu a Frenštát a Opava porazila Zvičinu.

Poslední kolo turnaje začalo zápasem o 4. - 5. místo v turnaji. Dobře hrající Zvičina porazila Frenštát, čímž si zajistila nejlepší umístění v tomto ročníku. Poslední zápas mezi Pivovarem Svijany a Hronovem byl opravdovým vyvrcholením nejen tohoto turnaje, ale celkového MČR 60+ 2025. Hrál se volejbal, který se musel líbit nejen fanouškům obou týmů, ale všem divákům v areálu. Nikdo by neřekl, že na hřišti není mladší hráč šedesáti let.… Z vítězství v zápase se nakonec radovali hráči Pivovaru Svijany, kteří uhráli obě dramatické koncovky setů ve svůj prospěch (28:26, 25:23) a vyhráli tak poslední z turnajů tohoto ročníku MČR bez ztráty setu. Bohužel pro liberecký tým jim ani vítězství v tomto turnaji nezajistilo celkové prvenství, jelikož v součtu všech turnajů o jeden bod zvítězil nováček z Hronova.

Konečné pořadí Opava Cup 2025 :

  1. Pivovar Svijany 60+
  2. Hašpl Sport Hronov
  3. Republica Opava
  4. Zvičina
  5. Frenštát pod Radhoštěm

Vedení turnaje vyhodnotilo i nejlepší hráče:

  • nejlepší smečař: Oldřich Koza
  • nejlepší blokař: Petr Dolejš
  • nejlepší nahrávač: Milan Zelina

Kompletní výsledky Opava CUP 60+ 2025 zde

Po vyhlášení samotného turnaje proběhlo i vyhlášení pořadí celkového ročníku MČR 60+. Týmy na prvních třech místech obdržely poháry a medaile a všechny týmy díky hronovským a opavským volejbalistům tašky s dárkovými předměty.

Konečné pořadí MČR 60+ pro rok 2025:

Zároveň byli vyhlášeni i nejlepší hráči celého ročníku MČR 60+:

  • nejlepší smečař: Jan Ševců (Hašpl Sport Hronov)
  • nejlepší nahrávač: Jiří Stránský (Pivovar Svijany 60+)
  • nejužitečnější hráč: Karel Novotný (Hašpl Sport Hronov)

 

Autor: Zdeněk Bramberger