Větrná loterie zhatila Schweinerovi s Perušičem útok na další pódiové umístění

Poslední turnaj Beach Pro Tour Elite 16 tohoto roku, který se konal v brazilském João Pessoa, je minulostí. Úřadující mistři světa Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ukončili svou pouť turnajem před branami semifinále, když ve velmi nepříjemném větru podlehli ve zkrácené hře jim dobře známým Italům Nicolai / Cottafava. Páté místo z tohoto podniku v konkurenci takřka kompletní světové špičky lze rozhodně považovat za úspěch a další důležitý krok směrem k nasazení do olympijských her v Paříži.

Čtvrtfinálové utkání proti italské dvojici Nicolai / Cottafava provázely velice nepříjemné povětrnostní podmínky, které mají povětšinou velký vliv na jinak strojovou hru, kterou světová špička pravidelně předvádí. V tomto zápase tomu nebylo jinak. Hra, byť byla, co se týče výsledků prvních dvou setů, vyrovnaná, přinášela velké bodové výkyvy. Zkrátka v takovémto větru vám jednu chvíli fouká dobře a pak už zase ne. No a to přesně přišlo ve zkrácené hře. Italové bušili do servisu hlava nehlava a dařilo se jim, na co sáhli. Perun s Davem, i když na kurtu nechali všechno, tomuto náporu nezvládli odolat a po porážce 1:2 (19:21, 21:19, 8:15) se z Brazílií loučí děleným pátým místem, které je v této konkurenci velice dobrým výsledkem.

Kompletní výsledky ZDE

Poslední zastávkou v této sezóně bude pro Peruna s Davem turnaj BPT Finals, který se koná 6. - 9. prosince 2023 v katarském Dauhá. Na této akci se sejde osm nejlepších párů planety podle světového žebříčku a dvě divoké karty. Prostředí katarského Dauhá v minulosti přineslo českým jedničkám několik skvělých výsledků a my věříme, že i tentokrát to cinkne.

 

Autor: Martin Mach, foto FIVB