Perušič se Schweinerem zakončili letošní sezónu stříbrem z turnaje World Tour Finals

Spanilá jízda turnajem World Tour Finals měla pro Davida Schweinera a Ondru Perušiče poslední zastávku v podobě finálového zápasu proti olympijským vítězům, norské dvojici Anders Mol a Christian Sorum. V obou setech výrazněji vedli, ale nepodařilo se jim to přetavit ve vítězství.

Pět výher ve čtyřech dnech zajistilo Davovi s Perunem účast ve finále turnaje World Tours Finals. Už podle názvu tohoto podniku je zřejmé, že o vítězi se bude moct mluvit jako o nejlepším týmu planety. Věříme, že většina z vás, kteří tento článek čtete, jste zápas viděli, a tak nebudeme zbytečně zabíhat do detailů. Přece jen krása tkví v celku. Už od začátku zápasu bylo vidět, že se Perun s Davem nezalekli možná nejdůležitějšího zápasu jejich kariéry a v obou setech si vypracovali až čtyřbodové vedení. Norům se ale vždy podařilo v koncovce srovnat a i díky chybám na naší straně oba sety vyhrát.

Zkrátka a dobře, naši borci tam mohli být, ale nebyli. Norové byli k poražení a sport, který Perun s Davem předváděli, byl dle našeho názoru lepší. Tak jak to, že nevyhráli? Jako by jim došlo, co znamená vítězství v tomto turnaji. TOP tým na světě. To je představa, která v koncovce dost možná svázala ruce našich borců na útoku a pomohla tak Norům na světový trůn. Věříme, že tato prohra povede k mnoha vítězstvím, a že kluci pochopí, že oni jsou ti nejlepší na světě! Pro nás určitě.

Kompletní výsledky World Tour Finals v Cagliari ZDE

 

Autor: Martin Mach, foto FIVB