Z kvalifikačního turnaje o účast na ME U22 vyšly vítězně Svozilová s Honzovičovou

Největší odměna a zadostiučinění by pro sportovce měla být šance reprezentovat svou zemi na mezinárodní akci. Tuto šanci dostalo osm párů dívek kategorie U22, které se účastnily kvalifikačního turnaje na pražském Strahově o jedno místo na ME U22 2022 v Nizozemsku.

Hned osm párů se potkalo v areálu pražského Beachclubu Strahov, aby si to systémem play off společně rozdaly o jedno místo na ME U22 v Nizozemsku. Týmy byly nasazeny do turnaje podle počtu bodů v žebříčku, a tak ve čtvrtfinálových dvojicích byl vždy jeden pár favorizovaný. To ale neplatilo pro sestry Pavelkovy, které v prvním kole play off porazily výše nasazené soupeřky, konkrétně turnajové trojky Beátu Ročkovou a Markétu Příhodovou, 2:1 (17:21, 21:18, 15:9).

Ostatní čtvrtfinálová utkání dopadla podle očekávání. V prvním semifinále tak na sebe narazily Anna Pavelková / Kateřina Pavelková a Michaela Břínková / Kylie Neuschaeferová, v druhém Markéta Svozilová / Julie Honzovičová a Jana Fixová / Eliška Kadeřábková. A i tady nebyla nouze o překvapení. První nasazený pár turnaje a loňské devítky MS U21 v Phuketu Břínková / Neuschaeferová podlehly mladičkým sestrám Pavelkovým v obrovsky vyrovnané tie breakové bitvě 1:2 (21:15, 19:21, 13:15) a poslaly tak sedmnáctileté naděje do finále. Druhé semifinále vcelku jasně opanovaly Svozilová s Honzovičovou, když porazily pár Fixová / Kadeřábková 2:0 (21:14, 21:14).

K zápasu o třetí místo nakonec Břínková s Neuschaeferovou nenastoupily, a tak bronzové medaile putovaly k turnajovým pětkám Fixové a Kadeřábkové.

K velkému finále nastoupily sestry Pavelkovy proti favorizované dvojici Svozilová / Honzovičová. Turnajové dvojky v celém utkání jasně dominovaly a pokračovaly tak v krasojízdě, která je do finále nominovala. Vůbec nebylo poznat, že pár hodin zpět přicestovaly z USA, kde obě studují a věnují se beachvolejbalu. Výsledek 2:0 (21:13, 21:16) hovoří jasně. Markéta Svozilová a Julie Honzovičová ovládly celou kvalifikaci a v červnu tak budou reprezentovat český beachvolejbal na ME U22 v Nizozemsku.

Kompletní výsledky kvalifikačního turnaje ZDE

 

Autor: Martin Mach