První výběrový kemp kategorie dívek U18 a U20 v roce 2024 je za námi

V termínu 17. – 18. 2. 2024 se konal první společný tréninkový kemp reprezentace dívek do 18 a do 20 let.

První letošní společný sraz kategorií U18 a U20 se uskutečnil v areálu Beachwell v Pelhřimově, kde se sešlo dvanáct vybraných hráček z Prahy a Brna. Na půli cesty mezi oběma městy jsme v beachvolejbalovém centru měli k dispozici tři hřiště, posilovnu, wellness a ubytování, díky čemu jsme měli ideální podmínky pro celovíkendový tréninkový kemp.

První den jsme měli sraz dopoledne v 10 hodin a absolvovali jsme dvě tréninkové jednotky. První trénink byl z části zaměřený na kondiční a pohybovou průpravu na písku s následným nácvikem herních činností jednotlivce. V druhém tréninku jsme se věnovali herním kombinacím, hernímu myšlení a modifikovaným dohrávkám.

Druhý den nás čekaly další dvě tréninkové jednotky s kratší pauzou mezi jednotlivými tréninky, aby hráčky měly podobný časový harmonogram jako na turnajích. Dopolední trénink byl zaměřený z velké části na přihrávku a dohrávky herních situací po přihrávce. Odpoledne jsme potom využili už pro krátké zápasové konfrontace, kde jsme měli možnost vyzkoušet různé složení dvojic. Kemp jsme zakončili návštěvou místní kryokomory.

První reprezentační sraz považuji za velice úspěšný a prospěšný pro všechny zúčastněné hráčky, které předváděly soustředěné a velice dobré výkony. Rád bych také poděkoval trenérům Radkovi Voštiňákovi a Martinovi Tichému za asistenci v rámci srazu.

Další reprezentační kempy těchto kategorií budou pokračovat v březnu a budou znovu určené pro vybrané hráčky z jednotlivých klubů na základě komunikace s jejich trenéry.

 

Autor: Radomír Vinkler