Mistrovství Evropy U20 v beachvolejbale - Sokolské koupaliště Brno – finálový den

Poslední den ME U20 jsme měli v akci pouze dvojici dívek Julii Honzovičovou s Lucií Šulcovou, které hrály ještě o konečné umístění. Nakonec skončily na pěkném 6. místě a tím zajistily pro naše barvy další vstupenku na MS U21.

V prvním utkání naše dvojice vrátila nasazeným trojkám ze Španělska prohru ze základní skupiny. Honzovičová/Šulcová předvedly skvělou podívanou a silné nervy až do konce. Trochu polevily v druhém setu, kde měly problém s útokem a hodně chybovaly. Ve třetí sadě, ale opět našly rytmus a předvedly několik neuvěřitelných zákroků. Spadlo jim tam všechno, co zahrály.

  • Honzovičová / Šulcová – Álvarez M. / González (ESP) 2:1 (22:20, 12:21, 15:9)

Touto výhrou zajistily pro českou reprezentaci další místo na MS U21 a čekalo je ještě utkání o 5. - 6. místo. V druhém zápase od začátku Honzovičová/Šulcová udávaly tempo zápasu a vypadalo to na vítězství. Bohužel v koncovce druhého setu několika zbytečnými chybami pustily soupeřky zpět do zápasu, nevyužily čtyři mečboly a to se jim stalo osudným. Celý třetí set již jenom dotahovaly a soupeřky si koncovku již ohlídaly.

  • o 5. místo: Honzovičová / Šulcová – Vasvári E. / Vasvári Z. (HUN) 1:2 (21:17, 25:27, 10:15)

Do finále chlapeckého turnaje se probojovali favorité za Švédska Hellvig / Åhman a přemožitelé našich v druhém kole, Němci Lorenz / Pfretzschner. Švédi nakonec ukázali, že v této kategorii nemají konkurenci a nedovolili soupeřům se dostat ani do koncovky. Tak jako před dvěma lety si odvážejí z Brna zlaté medaile, bronz bere italská dvojice Dal Corso / Viscovich.

  • finále: Lorenz / Pfretzschner (GER) – Hellvig / Åhman (SWE) 0:2 (13:21, 17:21),
  • o 3. místo: Dal Corso / Viscovich (ITA) – Siapanis / Savvides (CYP) 2:0 (21:19, 21:14)

Finále dívek se stalo lotyšsko-švýcarskou záležitostí. Favorizované Lotyšky Brailko / Namike ve finále nedaly Švýcarkám Stähli / Bentele šanci a po dvou jednoznačných setech stanuly na postě nejvyšším. Bronz na Ukrajinu odváží dvojice Rylova / Serdiuk.

  • finále: Brailko / Namike (LAT) – Stähli / Bentele (SUI) 2:0 (21:15, 21:17)
  • o 3. místo: Rylova / Serdiuk (UKR) – Everaert / Bekhuis (NED) 2:0 (21:18, 21:16)

Mistrovství Evropy U20 v Brně je minulostí. Bohužel letos nám to „necinklo“, ale naše mladé dvojice ukázaly, že se v mezinárodní konkurenci neztratí. Velké poděkování patří také organizátorům, kteří bez jakýchkoli zkušeností s organizací tak velké akce v COVIDOVÉ době, vše zvládli na jedničku. Nesmíme zapomenout na diváky, kteří našim reprezentantům vytvořili fantastickou atmosféru. A v neposlední řadě musíme poděkovat počasí, které i přes posunutý termín turnaje bylo letní a pro hráče velmi příjemné.

Všechny informace o ME U20 v beachvolejbale ZDE

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV