Program druhého víkendu Národní tour obohatí Letní pohár mužů a žen

Počasí na sobotu a neděli hlásí až letní teploty, a to je jen dobře. O víkendu nás totiž čeká přímo obří porce turnajů české Národní tour 2022, konkrétně jedenáct, a to napříč všemi kategoriemi. Pojďme se tedy podívat, co nás o tomto víkendu čeká a nemine.

Dospělí

Poprvé v této sezoně je na programu Letní pohár mužů a žen, který hostí Beach Volley Club Olomouc ve spolupráci s Plážovým klubem PÍSKOMIL Olomouc. Můžeme se těšit na širší českou špičku, která si to rozdá o body do tabulky systémem pro 24 párů na dvě prohry.

U20

Kategorii U20 tento víkend čekají tři turnaje, které se shodně odehrají v neděli 15. května. Chlapci si dají dostaveníčko v pražském sportovním areálu Koráb, kde bude v hlavní soutěži zápolit šestnáct týmů systémem základních skupin s následným play off. Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou a Beach club Harcov-Liberec budou hostit dívčí turnaje U20, které se odehrají stejným systémem jako turnaj chlapců.

U18

Tento víkend čeká nejvíce turnajů kategorii U18. Z celkového počtu čtyř budou shodně dva určené dívkám a dva chlapcům. Dívčí složka bude bojovat o vavříny v Kutné Hoře a na pražském Strahově, chlapci navštíví brněnskou Olympii a pražský Koráb.

U16

Turnaje kategorie U16 budou tento víkend výhradně patřit dívkám. První se odehraje pod názvem Marazzi – PBT – Žákovský pohár U16 a hostit ho budou pražské Střešovice. Ten druhý se odehraje také v hlavním městě, ale tentokrát pod taktovkou Hamru Záběhlice.

 

Autor: Martin Mach