O slovo se hlásí čtvrtfinálové zápasy Českého poháru žen i mužů

Ve středu a ve čtvrtek jsou na programu další zápasy Českého poháru 2019/2020. Zatímco na ženy čekají už odvetná čtvrtfinálová utkání, po kterých budeme znát kompletní sestavu Final Four, muži teprve svou čtvrtfinálovou sérii rozehrají.

Účast ve Final Four ČP 2019/2020 si už vybojovaly obhájkyně trofeje z Olomouce, které ve čtvrtfinále zdolaly Šternberk 3:2 a 3:0. O tom, koho dalšího uvidíme v akci 8. – 9. února v Brně, rozhodnou odvetné duely.

Nejlépe nakročeno do Brna má loňský poražený finalista VK Prostějov, kterého čeká již třetí vzájemný zápas během týdne s Frýdkem-Místem (ČP – extraliga – ČP). Po výhře 3:1 ve Frýdku-Místku mu v pohárové odvetě k postupu stačí uhrát na domácí palubovce dva sety.

Potřetí během jednoho týdne se proti sobě postaví také družstva Přerova a Liberce. Kromě prvního zápasu čtvrtfinálové série je svedl proti sobě i extraligový los. Lépe z těchto zápasů vyšla liberecká Dukla, která bude mít ve středu nejen výhodu pohárové výhry 3:2, ale i domácího prostředí. K postupu potřebuje jakékoliv vítězství, při prohře ve zkrácené hře by následoval zlatý set.

Velká bitva se dá očekávat v Praze. Na Olympu se představí Ostrava, která v prvním utkání předčila svého soupeře ve zkrácené hře. Před volejbalistkami Olympu tak stojí těžký úkol. Pokud chtějí postoupit, musí ve středu ostravský tým porazit, což se jim zatím v probíhajícím extraligové sezóně ani jednou nepodařilo. V případě výhry pražského týmu v tie-breaku by musel o postupujícím rozhodnout zlatý set.

středa 15. ledna 2020

  • 17:00 PVK Olymp Praha – TJ Ostrava
  • 18:00 VK Dukla Liberec – Volejbal Přerov

čtvrtek 16. ledna 2020

  • 17:00 VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek

Ve středu vypukne prvními zápasy i čtvrtfinále ČP mužů, do kterého poprvé v pohárovém ročníku 2019/2020 zasáhnou i loňští účastníci Final Four.

Obhájce prvenství z Českých Budějovic se v úvodní utkání představí v Příbrami, která na cestě do čtvrtfinále vyřadila nejprve Benátky nad Jizerou a následně extraligového nováčka z Beskyd. Poražený finalista loňského ČP Kladno vyzve pražské Lvy. Ty si účast ve čtvrtfinále vybojovali přes Velké Meziřící a Odolenu Vodu.

O něco kratší cestu do čtvrtfinále měly celky Ostravy a Brna. Ostravský tým vystavil minulý týden stopku Zlínu a teď je čeká jasný lídr extraligy, Karlovarsko. Brněnští volejbalisté v osmifinále nezaváhali v duelech s Ústím nad Labem a v cestě do Final Four narazí na Liberec. Své „domácí“ utkání odehraje tým Brna ve Světlé nad Sázavou.

středa 15. ledna 2020

  • 17:00 VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko
  • 17:00 Volejbal Brno – VK Dukla Liberec (sportovní hala Komenského ve Světlé nad Sázavou)
  • 18:00 VK Euro Sitex Příbram – VK Jihostroj České Budějovice
  • 18:00 Kladno volejbal cz – VK Lvi Praha

 

Autor: Jiří Carba