Finálový turnaj Českého poháru mužů 2020/2021 si zahrají volejbalisté Brna

Stejně jako v prvním zápase osmifinále Českého poháru mužů 2020/2021 mezi Ostravou a Brnem nastoupili k utkání převážně mladí hráči. Po úvodní středeční výhře 3:2 na sety měli blíže k postupu na závěrečný turnaj brněnští volejbalisté.

Volejbal Brno – VK Ostrava 3:0 (25:15, 25:23, 25:13)

první utkání 3:2, do Final 8 postupuje Brno

Rozhodčí: Buchar Tomáš, Dušek Petr

Hráno bez diváků

Domácí: Pražák, Tesař, Drahoňovský, Jakubec, Kočvara, Jirásek, libero Lžičař.

Hosté: Mazoch, Vancl, Bauman, Závodský R., Muroň, libero Jelen. Střídali: Dvořák, Vašíček, Pelikán

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): V zápase jsme byli výrazně lepší na podání, ubránili jsme velmi dobře útoky Ostravy. Díky dobrému nasazení jsme dnes vyhráli.“

Ján Namešanský (asistent trenéra Volejbal Brno): „Naši mladí hráli odvážně, byli jsme výrazně lepší na útoku. Bylo vidět, že jsou v plném nasazení a elánu, když příliš šancí ještě neměli. Jsem rád za postup.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Gratuluji Brnu k postupu, určitě je zasloužený. Ačkoliv jsme nastoupili s jinou sestavou než v extraligovém utkání, tak jsme určitě chtěli klást větší odpor. Ti starší, kluci z A-týmu, tomu týmu příliš nepomohli, nejodvážnější byli junioři a kadeti, to je zklamání.“

Brněnští mladíci vstoupili skvěle do zápasu. Na hřišti se v domácím dresu ukázali i hráči, kteří hráli předchozí extraligový zápas, na jejich výkonu to však znát nebylo. Oba oddechové časy vyčerpal Jan Václavík po esech domácích – nejprve po ráně Jakuba Kočvary (15:10), následně po esu Jana Jiráska (18:12). Do koncovky vstupovali domácí s vedením sedmi bodů a šli si tak pro první set. Po bloku Matouše Drahoňovského Brno zvítězilo v prvním setu 25:15.

Druhý set byl více vyrovnaný, Ostrava se zlepšila na útoku. Brno šlo do koncovky s velkým náskokem. Ostrava ale přidala také na podání, připsala si několik es a set ještě výrazně zdramatizovala. Téměř všechny nahrávky hostů mířily na ruského univerzála Kružkova. Domácí se ale přeci jen dostali k setbolu, ten napotřetí proměnili a zvítězili 25:23.

Třetí sada začala výborně pro Brno. Hned zkraje setu měl sérii na podání Jan Jirásek a Brno vedlo 12:4. Domácí nahrávač Tomáš Tesař nahrávky hezky rozdával a Brno si šlo mílovými kroky pro postup, do koncovky šli Jihomoravané s desetibodovým vedením, nakonec domácí zvítězili rozdílem dvanácti bodů. Nejvíce v utkání skóroval Jakub Kočvara (13 bodů, 43 % na útoku, 1 blok a 2 esa), za hostující Ostravu pak Iurii Kruzhkov (13 bodů, 48 % na útoku, 1 blok a 1 eso).

Autor: Matouš Müller