Po krátké přípravě naši muži zahájili sérii přípravných zápasů před Golden European League

Klubové soutěže jsou již minulostí a začátkem května naši muži zahájili přípravu na letošní reprezentační sezónu v Brně. Trenér Michal Nekola pozval zkušené harcovníky, ale také nováčky, kteří se rekrutují hlavně z bronzového týmu UNIQA extraligy VK Ostrava.

V Brně si na sebe zvyká také obnovený realizační tým, kde Martina Demara nahradil bývalý reprezentant a nyní i úspěšný trenér Dalibor Polák.

Na nahrávačském postu uvidíme ověřenou dvojici Jakub Janouch - Pavel Bartoš. I post diagonálního hráče (univerzála) je stejný jako loni, Jan Hadrava a Michal Finger. Na liberu musel trenér Nekola udělat nucenou změnu. K Danielu Pfefferovi místo kladenského Moníka, který podstoupil operaci kýly, pozval libereckého Václava Kopáčka.

Smečařské posty obsadila letos veleúspěšná dvojice „Francouzů" - Jan Galabov a Adam Bartoš, kterým budou sekundovat Marek Zmrhal a ostravský David Janků. Asi největší starosti dělá trenérům post blokařů. Po ME v Polsku skončili v reprezentaci zkušení Mach s Holubcem. Momentálně základní trojicí jsou kladenští Adam Zajíček s Vladimírem Sobotkou a karlovarský Vojtěch Patočka. K těmto zkušeným středovým hráčů zkouší trenér Nekola mladého Olivera Sedláčka, který má za sebou sezónu „snů" v Ostravě.

V nominaci chybí mladý Šotola, který musel podstoupit po sezóně malý operační zákrok a Donovan Džavoronok, který požádal trenéra o pár týdnů odpočinku po náročné sezóně v Monze.

Naše družstvo tento týden odehraje v Brně tři neoficiální přátelská utkání s Austrálií a pak jeho příprava již bude směřovat k prvnímu utkání Golden European League, které sehrají naši borci 26. 5. 2019 v Bělorusku.

Autor: Jiří Carba