Odveta nevyšla, vítězstvím si Portugalci zajistili vstupenku do Final Four

Po vítězném utkání ve Španělsku nastoupili naši reprezentanti k poslednímu utkání základní skupiny Golden European League na horké půdě Portugalska a chtěli hostitelům oplatit týden starou prohru. To se bohužel nepodařilo a stejně jako předešlý vzájemný zápas se po slibném začátku českého týmu radovali z vítězství Portugalci a tím si zajistili postup do Final Four v Karlových Varech.

Portugalsko - Česká republika 3:1 (19:25, 27:25, 25:21, 25:19)

Sestavy

Portugalsko: Martins P., Tavares, Ferreira A., Ferreira Da Silva., Ferreire M., Cveticanin, libero Fidalgo. Střídali: Martins L., Simoes

Česká republika: Janouch, Hadrava, Zajíček, Sobotka, Bartoš A., Džavoronok, libero Moník. Střídali: Beer, Michálek, Bartoš P., Patočka

Český tým má výborný vstup do utkání a dobrým servisem dělá portugalskému družstvu veliké problémy a nepouští je ani do koncovky první sady.

Druhý set začínají Češi opět výborně na podání a teprve za stavu 17:13 v náš prospěch se daří soupeři delší bodová šnůra a stahuje náskok na pouhé dva body 20:18. Obě družstva se poté tahají o každý bod a v závěru se povedlo domácím střídání na podání a dvěma esy zakončují druhý set.

V dalších setech je na naší reprezentaci vidět, že je ztráta druhé sady zaskočila a „nakopla“ domácí k obratu. Český tým se už nedokázal vzpamatovat a na rozjeté Portugalsko již nenachází recept a prohrává 3:1 na sety.

České ohlasy po utkání

Michal Nekola (trenér): „Rozhodující moment byla koncovka druhého setu, kterou zvládli domácí lépe. V následujících dvou setech jsme tahali za kratší konec. Na domácí zápasy ve Final Four musíme udržet lepší koncentraci.“

Jakub Janouch (kapitán): „Hráli jsme dobře do koncovky druhého setu, ale potom se opakovalo to, co v předcházejících zápasech, že jsme bohužel neudrželi koncentraci a následně Portugalsko převzalo otěže ve všech činnostech. Na tom musíme ještě zapracovat. Máme na to jen pár dní, abychom si řekli jak to dělat líp a vydrželi se celý zápas koncentrovat.“

Autor: Jakub Salon - manažer družstva, foto CEV