Dva sety dělily naše muže od postupu do FIVB Nations League

Ve finále Challenger Cupu narazila naše reprezentace na domácí Portugalce. Po vyhraném úvodním setu jsme byli dva sety od postupu do FIVB Nations League. Bohužel v následujících setech Portugalci využili 100% domácího prostředí a nakonec si vítězství a postup pohlídali.

Česká Republika – Portugalsko 1:3 (25:18, 22:25 ,19:25, 16:25)

Sestavy

Česká republika: Janouch, Hadrava, Zajíček, Sobotka, Michálek, Džavoronok, libero Moník. Střídali: Bartoš P., Finger, Beer, Šulista

Portugalsko: Cveticanin, Farreira A., Ferreira M., Martins P., Martins L., Rodrigues, libero Fidalgo

Ve finálovém utkání o postup do Nations League se našemu týmu povedl vstup do utkání a díky dobré hře v poli a následnému protiútoku nedával soupeři v prvním setu příliš nadějí na zisk první sady.

Do druhého a třetího setu se domácí tým hnaný bouřlivým publikem rozehrává a výborným podáním ztěžuje Čechům útočné kombinace a ti se těžko se prosazují proti dobře organizované obraně.

Čtvrtý set bohužel český tým stačí pouze v polovině setu soupeře dotáhnout na rozdíl tří bodů, ale na rozjeté Portugalce to nestačí a prohráváme tak 3:1 na sety.

České ohlasy po utkání

Michal Nekola (trenér): „V dnešním utkání byl rozhodující servis, který šel Portugalsku výrazně lépe než nám a to se prolínalo celým tím utkáním. Kdo lépe podával, tak tomu se dařilo i v útoku a dnes v tomto byli lepší Portugalci a zaslouženě vyhráli. My jsme celý zápas museli dotahovat a byli stále pod tlakem, takže zaslouženě dnes vyhráli. Celkově musím říci, že kluci odvedli maximum, bojovali o každý míč a myslím si, že celá ta jarní část byla pro všechny pozitivní.“

Jakub Janouch (kapitán):V prvním setu natropili domácí strašně moc chyb a my jsme toho dokázali využít a vyhráli jsme ho. Od začátku druhého setu převzali otěže ve všech činnostech a my jsme nebyli až do konce zápasu schopni odpovědět na jejich tlak. Já tento turnaj hodnotím pozitivně, protože jsme skončili ze všech týmů těsně pod vrcholem a je tam vidět zase posun od minulého roku a já věřím, že na to navážeme dobrou prací v dalším období.“

Autor: Jakub Salon, foto FIVB