Naši kadeti znají své soupeře na ME U18 ve Zlíně. Druhou skupinu hostí Púchov.

Ve Zlíně bylo ve čtvrtek za účasti vícepresidenta CEV Ing. Lubora Halandy, představitelů Českého volejbalové svazu a Slovenské volejbalové federace a pod dohledem Willyho Bruninxe z CEV rozlosováno Mistrovství Evropy kadetů (CEV U18 Volleyball European Championship Men). To se uskuteční ve dnech 7. - 15. dubna 2018. ME spolupořádá Česká republika a Slovensko. Skupiny budou odehrány ve Zlíně a v Púchově. Následující všechny zápasy o umístění hostí už pouze Zlín. Losování se ujal primátor Zlína MUDr. Miroslav Adámek a člen rady Zlínského kraje Mgr. Miroslav Kašný.

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo

Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie, Ukrajina

Zápasy ČR:

  • 7. 4.  – 17.30 - Česká republika – Řecko
  • 8. 4.  – 17.30 - Česká republika – Bulharsko
  • 9. 4.  – 17.30 - Bělorusko – Česká republika
  • 11. 4. – 17.30 - Česká republika – Turecko
  • 12. 4. – 20.00 - Německo – Česká republika

 

„Vypadá to dobře, pan primátor měl šťastnou ruku a naše skupina vypadá z mého pohledu trošku slabší, hratelnější než ta druhá,“ řekl předseda ČVS Marek Pakosta. Stejného názoru je i Trenér roku 2018 a zároveň trenér kadetů Jiří Zach: „Skupina dopadla podle teoretických předpokladů dobře. Jsou to soupeři, kteří jsou pro nás hratelní. Slováci mají skupinu těžší.“

Po loňském úspěchu by se dalo říct, že naši kadeti budou obhajovat titul mistrů Evropy, ale to by byla chyba, jak nám vysvětlil trenér Zach: „Titul můžu obhajovat já jako trenér, ale hráči jsou úplně jiní. A to že jim budeme vnukávat, že obhajují, je může poškozovat, protože se od nich očekává něco nadlidského. Jsou to mládežníci.... Nechci se zbavovat odpovědnosti, ale je to skupina, kde by se mohlo podařit, že postoupíme a pak se uvidí….,“ dodal. Marek Pakosta to vidí podobně. „Pro mě, když se kluci dostanou do osmičky, tak to bude hezký výsledek. Tím, že mají domácí prostředí a možná i ukázané od předešlých kadetů i to, že když se všechno sejde, dá se uhrát medaile…, tak doufejme, že je to bude pozitivně motivovat. Kdybychom se dostali do finálové čtyřky, tak pro mě by to byl velký úspěch.“

Jaké přípravné zápasy čekají reprezentační družstvo? „Pojedeme do Německa (teď teda nevím, když je máme ve skupině, jestli vlastně pojedeme….), budeme to muset nějak takticky pojmout. Domluvené zápasy máme se Slováky a předpokládám, že se možná ještě domluvíme s někým, kdo je v druhé skupině. Protože je možné, že se některý s týmů bude chtít u nás připravovat – to bude otázka dalších pěti šesti dnů, kdy se ještě něco může domluvit,“ sdělil kouč kadetů.

 

Proč právě Zlín jako pořadatelské město? „Je to z velké části zásluhou místních volejbalových organizátorů a  podpory ze strany města a kraje, což je důležité pro takto velkou akci. Jinak Zlín je volejbalová destinace – máme tady extraligu, funguje nám tady mládež, SCM, které nám produkuje spoustu talentů Takže z mého pohledu umístění ME U18 sem dává naprosto smysl,“ vysvětlil předseda svazu.  „A teď jenom doufejme, že se nám podaří udělat takovou publicitu této akce, že se to promítne i do diváckých návštěv,“ vyzývá fanoušky Marek Pakosta.

 

Autor: Jiří Carba