Juniorská extraliga odstartovala pěti tie-breaky. Brno je první, skupina A je vyrovnaná

Přes sobotu a neděli (6. a 7. 10. 2018) extraligoví junioři stihli odehrát skoro všechny zápasy 1. - 4. kola. Ve skupině A chybí dvojzápas dvou finalistů z minulého ročníku Lvi Praha - Příbram, který se odehraje 14. 10. 2018 a ve skupině B druhé Ostravy s posledním Novým Jičínem, na který se můžeme těšit 30. 10. 2018.

 

Skupina A

Západní část extraligy prvními zápasy poodhalila, že by letošní ročník mohl být velmi napínavý. Jen zde se totiž odehrály v prvních (nedohraných) čtyřech kolech čtyři zkrácené sety. Ve dvojzápase Velké Meziříčí - Prosek Praha skončila bodová přetahovaná v tie-breaku hned dvakrát, pokaždé se však z vítěztví radoval hostující Prosek. Ten v neděli na vydřená vítězství nenavázal a podlehl vícemistru z Příbrami 0:3 a 1:3. Zato Velké Meziříčí na sobotní bitvy navázalo a v prvním nedělním zápase opět v podlehlo až v pátém setu tentokrát Českým Budějovicím a druhý zápas 1:3. Volejbalisté z jihočeské metropole si tak zpravili chuť po dvou prohrách 0:3 proti Dukle Liberec. Té však trochu pokazili radost pražští Lvi, kteří Duklu na jejím hřišti obrali o 5 bodů a zamezili tak libereckému odskoku na čele tabulky.

Skupina B

SK volejbal Brno nedalo soupeřům ze Zlína a Nového Jičína šanci a v obou dvojzápasech zvítězilo 3:0. Zlín pak zavítal k nováčkovi do Kojetína, odkud si přivezl plný počet bodů za výhry 3:1 a 3:0. Nedělní dvojzápas VK Ostrava - Beskydy snad kromě prvního setu v prvním zápase velké drama nenabídl a tým z Frýdku - Místku tak prohrál dvakrát 3:0.
Beskydy nenavázaly na sobotní dvě vítězství s mladým výběrem Kojetína, kdy první zápas ovládly 3:0, avšak ve druhém zápase se greenhorn ligy otřepal a dovedl zápas do tie-breaku, ve kterém ale nakonec padl. „V druhém zápase se nám podařilo ubránit univerzála soupeře, který byl rozhodujícím hráčem v každém setu. Také jsme zlepšili servis, příjem a obranu na síti," zhodnotil zlepšený výkon ve druhém zápase trenér Kojetína Tomáš Sedláček. „V prvním zápase se projevila nezkušenost našich hráčů s juniorskou extraligou. Ale tým se postupně osměloval a dokázal čelit útokům soupeře, zejména smečařům, kteří jsou o dva nebo tři roky starší. Každý získaný set, nebo bod je pro nás úspěchem, protože hrajeme soutěž převážně s kadety a juniory ročník 2000," dodavá.
Trenér týmu Green Volley Beskydy Leoš Šrámek po zápase také spíše chválil soupeře, než-li své svěřence: „Oba dva zápasy jsme si připsali velké množství nevynucených chyb a nepřesností. V prvním zápase naši kluci bojovali, v druhém ukázal maximální nasazení a velkou bojovnost především hostující tým."

Tabulka a výsledky ZDE

 

Autor: Tomáš Horáček