5. a 6. kolo Extraligy juniorek patřilo domácím družstvům, jako jediný "loupil" Přerov

Víkend (5. a 6. 10. 2018) patřil extraligovému volejbalu! Zatímco ženy a muži své soutěže teprve startují, juniorky už si pomalu upevňují místa v tabulce. Tato dvě kola ovládla především domácí družstva. Ve skupině A jediný set pro hostující týmy „urvaly" České Budějovice, ve skupině B si pět bodů ze hřiště Frýdku-Místku odvezly hráčky Přerova.

 

Skupina A

PVK Olymp Praha hostil juniorky z Vysočiny. I když domácí tým nedovolil soupeřům žádný bodový zisk a dvakrát vyhrál 3:0, tak především první zápas byl vyrovnaný, když první dvě sady dotáhly hráčky Jihlavy až do koncovky. Podobný průběh dvojzápasu byl i v Plzni, kam přijela pražská Španielka. I tady hostující hráčky odjely s prázdnou po prohrách 3:0 a 3:0. Jediným hostujícím celkem, který dokázal zvítězit ve skupině A alespoň v jediném setu, byly České Budějovice v zápase s Duklou Liberec. „I když jsme začali dobře, tak už v průběhu prvního setu nás Liberec přehrál hlavně odvahou a výbornou mezihrou. K naší smůle se nám v průběhu setu zranila naše nejlepší hráčka Lenka Knorová a potom už nás opustila vůle po vítězství," zhodnotil průběh dvojutkání trenér Českých Budějovic Josef Lundák. Pro libereckou Duklu to byl první prohraný set v soutěži. „Žádná sezóna se nevyhraje bez ztráty setu. Jako nováček soutěže počítáme nejenom s prohrami setů, ale i zápasů," zůstává na zemi trenér Liberce Josef Smolka, který prozradil, co stojí za prozatím suverénní jízdou: „Hráčky se nám podařilo dobře připravit na začátek sezóny. Vyhýbala se nám zranění a děvčata vytvořila výborný kolektiv." To nakonec tým Dukly předvedl i na hřišti, když dvakrát zvítězil 3:1 a 3:0 a zůstává tak jediným neporaženým týmem ve své skupině.

Skupina B

Trochu ze stereotypu těchto dvou kol vybočily hráčky Přerova, když v prvním zápase obraly domácí Frýdek-Místek o všechny body a zvítězily 3:1. V druhém setu už však dokázaly vyválčit v divokém zápase pouze bod po prohře ve zkráceném setu 2:3. Další utkání se nesla v podobném duchu, jako ta předchozí. Brňanky si poradily s hráčkami Šternberku dvakrát 3:1, když vždy ztratily druhý set. Ostrava v druhém zápase zaspala začátek, avšak Prostějov nedokázal využít zaváhání favorita a po prohrách 0:3 a 1:3 odjel bez bodů.

Tabulka a výsledky ZDE

 

Autor: Tomáš Horáček