V sobotu je na programu kompletní 13. kolo UNIQA extraligy žen

Po dlouhé době se v sobotu odehraje kompletní kolo UNIQA volejblové extraligy žen 2019/20. Tahákem 13. kola bude bezesporu zápas druhého s třetím průběžné tabulky v Olomouci.

Olomoucké vysokoškolačky jako druhý tým tabulky přivítají na své palubovce celek Ostravy, kterému zatím patří třetí příčka. První vzájemný duel sice vyzněl jasně pro Olomouc, ale pokud ostravské volejbalistky zapomenou na poslední nepovedené domácí utkání s Libercem, můžeme očekávat vyrovnaný souboj.

Lídr soutěže z Brna se představí v Praze. Domácí Olymp by rád ve své specifické hale Šelmy zaskočil a odčinil tak zpackaný zápas na brněnské palubovce. Liberec hostí Frýdek-Místek a pokud Dukla naváže na týden starý výkon z Ostravy, měla by se na domácí palubovce radovat z dalšího vítězství.

Vyrovnané utkání až do dramatické koncovky zkrácené hry svedly v prvním vzájemném duelu týmy Králova Pole a Šternberku. Šťastnější v něm byly brněnské hráčky, které budou mít v sobotu výhodu domácího prostředí. Na palubovku přerovských Zubřic zavítají volejbalistky z nedalekého Prostějova. V prvním měření sil zvítězilo VéKáčko, a i když se mu na hřištích soupeřů příliš nedaří, zůstává pro sobotní utkání favoritem.

 

Autor: Jiří Carba