Udrží olomoucké vysokoškolačky průběžné vedení v UNIQA extralize žen?

V sobotu se UNIQA volejbalová extraliga žen 2019/20 přehoupne do své druhé třetiny základní části a zápasy 10. kolo nabídne velmi vyrovnané souboje.

Průběžně vedoucí tým z Olomouce se představí na palubovce pražského Olympu. V prvním vzájemném duelu si pražský tým dokázal, že s úřadujícím mistrem „se dá hrát“ a nebýt zbytečných chyb v koncovkách prvních dvou setů, mohlo utkání skončit úplně jiným výsledkem než 3:0 pro olomoucké vysokoškolačky.

Sokolské derby se odehraje ve Šternberku. Domácí tým již několikrát měl první letošní výhru na dosah, ale v loterii zvané tie-break se k němu štěstí nepřiklonilo. Stejně tomu bylo i v úvodním zápase letošní extraligového ročníku proti sobotnímu soupeři z Frýdku-Místku.

Domácí neporazitelnost bude chtít udržet průběžně čtvrtý Prostějov v utkání s Libercem. Dukla, po nevydařeném vstupu do sezóny, zdá se našla recept na dobré výkony a Prostějovu chce oplatit porážku z prvního vzájemného duelu a odvézt si nějaké další body do tabulky.

Zlepšený výkon z posledního kola chtějí potvrdit volejbalistky Přerova na domácí palubovce proti Královu Poli. V prvním utkání těchto soupeřů se z vítězství radoval brněnský celek, který se prezentuje bojovným duchem, ale vzhledem ke svému mládí také výkony „nahoru, dolů“.

10. kolo uzavře pondělní dohrávka mezi Brnem a Ostravou a bude to boj o čelo tabulky. Šelmy mají stejný počet bodů jako lídr extraligy z Olomouce a Ostrava za nimi zaostává pouze o jediný bod. Oba soupeři se spolu střetly letos již dvakrát a vždy se o vítězi rozhodovalo až v tie-breaku. Na úvod extraligy si vítězství z Ostravy odvezlo Brno, minulý týden v zápase 2. kola Českého poháru zvítězila Ostrava.

 

Autor: Jiří Carba