Vítězná série volejbalistů Brna pokračuje, zlínská Fatra zaskočila Ostravu

Tento víkend mělo být odehráné kompletní 15. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20. Bohužel vážná dopravní nehoda nedovolila části týmu z Ústí nad Labem včas dorazit do Příbrami a proto se tento zápas neodehrál a bude se muset najít náhradní termín. Další zápasy ale přinesly překvapivé výsledky. Hlavně vítězství Brna a Zlína na palubovkách soupeřů v Českých Budějovicích a Ostravě se nečekala. Naopak favorizovaní pražští Lvi potvrdili papírové předpoklady v Odoleně Vodě. Ani v Liberci se Kladnu nepodařilo zvítězit a zatím zdaleka nemá čtvrtfinále jisté. Již v pátek Karlovarsko převálcovalo Beskydy 3:0.

VK OSTRAVA – VSC FATRA ZLÍN

Ve vyrovnaném prvním setu si Ostrava vytvořila v závěru náskok 23:17, který měl znamenat jeho vítězný konec ve prospěch domácích. Opak byl pravdou. Zlín totiž nečekaně vývoj otočil a tento set vyhrál. Domácí začali být ustrašeni, a i přes vítězství ve třetím setu se už nedokázali zvednout. S chutí hrající Zlín zaslouženě zvítězil.

č.: 86                 dne: 18. 1. 2020                      v hod.: 17:00

VK Ostrava – Fatra Zlín 1:3 (24:26, 22:25, 25:21, 25:20)

Rozhodčí: Gall J., Horký P.

Počet diváků: 450

Domácí: Sedláček, Podlesny, Janků, Marcyniak, Dvořák, Ihnát, libero Sobczak. Střídali: Vancl, Šoltys

Hosté: Šulc, Vašíček, Čechmánek, Čech, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Kozak, Lamri

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Dnes jsme totálně vyhořeli. V koncovce hledáme někoho, kdo to za nás dohraje. Máme tak nízké sebevědomí, že takové zápasy nezvládáme.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Ani si nemyslím, že zápas rozhodla naše zpackaná koncovka prvního setu. Nám dnes nešlo opravdu zhola nic. Začalo to od podání a končilo útokem. Hráči měli strach, málo si věřili. To bylo cítit z každého míče. Náš výkon byl neuvěřitelně nervózní.“

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „Jsem rád za tři body z těžkého prostředí v Ostravě. V koncovce prvního setu nás Ostrava podcenila a my jsme se chytili. Domácí mají založenou hru na kvalitním podání a to jim dnes nešlo. Ve třetím setu jsme sice ještě na jejich zvolnění servisu nezareagovali, ale pak zápas v tom následujícím zaslouženě vyhráli.“

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „O výsledku zápasu rozhodl první set, kdy domácí vedli 23:17 a nedohráli ho do vítězného konce. Ostravě přestalo fungovat podání. My jsme naopak dobře bránili a byli v útoku přesnější a důraznější. I když máme dva zraněné hráče a nějak jsme museli poskládat sestavu, získali jsme velmi potěšující tři body.“

Lepší vstup do zápasu má domácí Ostrava a po bloku Janků vede 3:1. Po technické chybě Ihnáta srovnává Zlín na 3:3. Přímý bod z podání kapitána domácích Janků a Ostrava má opět k dobru dva body (5:3). Nevynucená chyba univerzála Dvořáka znamená opět srovnání. Po dobré obraně Marcyniaka na síti vedou domácí 13:11. Opět skvělé podání Janků a polský blokař ve službách Ostravy upravuje na 15:12. Marcyniak hraje hlavní roli a přímým bodem z podání drží domácím náskok. Následně Janků po obětavé práci Ihnáta boduje z dohrávky na 18:14. Ostrava při podání Marcyniaka tlačí soupeře a po zakončení Sedláčka jde do koncovky za vedení 20:14. Po přímém bodu z podání Ihnáta se zdálo, že domácí kráčí k jasné výhře v prvním setu (23:17). Zlín se ale nevzdává a při podání Navláčila perfektní obranou na síti srovnává na 23:23. Ostrava pohrdne setbolem, když z dohrávky neboduje kapitán Janků. To Zlín si první setbol vypracuje po přímém bodu z podání Šulce a opět skvělými bloky dokoná senzační obrat první sady (24:26).

Trápení Ostravy nebere konce ani v úvodu druhého setu a Zlín rychle vede 3:6. Hosté hrají v pohodě a nevynucenou chybu předvede až univerzál Čech. Ostrava snižuje na 9:10. Domácí se však stále nemohou dostat do zápasu. Jejich útoky jsou nepřipravené a Zlín si opět vypracuje tříbodový náskok (13:16). Střídající ostravský univerzál Šoltys snižuje z dohrávky na 15:16. I podruhé, když se domácí bodově přiblíží, Zlín reaguje a po bodu Čecha vede opět o tři body (15:18). Zlín si drží náskok díky výborně hrajícímu univerzálovi Čechovi (18:21). Hostům patří všechny dohrávky a za stavu 20:23 má blízko k zisku druhého setu. Ostrava sice odvrátí jeden setbol, ale nakonec prohrává i druhou sadu 22:25.

Do třetího setu vstupuje Ostrava při podání střídajícího Vancla na výbornou (3:0). Po bodovém bloku Janků vedou domácí 5:1. Univerzál Šoltys udržuje úspěšnou dohrávkou čtyřbodové vedení Ostravy (9:5). Zlín sice ubere jeden bod, ale po útoku Marcyniaka je Ostrava stále vepředu (12:9). Jenže domácí se neskutečně trápí na podání, začnou kupit technické a nevynucené chyby a za stavu 14:14 se začíná znovu. Nepřesný útok Čech daruje Ostravě náskok dvou bodů (16:14). Zlín však nechce připustit trhák domácích (16:16). Při podání Šoltyse je tady další pokus domácích o prodloužení zápasu (19:16). Do koncovky jde Ostrava za vedení 21:19. Zlín se zřekne po nevynucené chybě Navláčila vyrovnání (22:20). Domácí se propracují nakonec ke třem setbolům (24:21) a vynutí si pokračování zápasu po přímém bodu z podání kapitána Janků (25:21).

Čtvrtý set je vzácně vyrovnaný. Oba týmy hodně chybují na podání. Až smečař Ostravy Vancl zaboduje i s pomocí pásky sítě přímým bodem ze servisu (11:10). Zlín poprvé vede o dva body po dohrávce při podání Vašíčka (11:13). Hosty opět nakopne k dobrému výkonu a po dohrávce Čecha vede již 13:16. Vzápětí přidává hostující univerzál čisté eso a další bodový útok (13:18). To je rozhodující náskok, který nasměruje Zlín k překvapivému zisku třech bodů. Po zkaženém podání Marcyniaka vedou hosté 19:23 a nakonec vítězí ve čtvrté sadě 20:25.

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný

AERO ODOLENA VODA – VK LVI PRAHA

V 15. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO pražské Lvy. Zápas byl v režii hostů, kteří dokázali zaslouženě vyhrát ve třech setech a odvezli si všechny tři body do tabulky.

č.: 88               dne: 18. 1. 2020                    v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – VK Lvi Praha 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)

Rozhodčí: Buchar T., Slezák J.

Počet diváků:  868

Domácí: Viiber, Vanags, Taylor, Hladík, Kraffer, Gear, libero Hadrava. Střídali: Holčík, Thibault, Vachoušek

Hosté: Bartůněk, Powell, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libera Ježek, Kovařík. Střídali: Špulák, Toman, Svoboda

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Mrzí mě, že to dnes nevyšlo. Bohužel nám nešlo téměř nic, na co jsme sáhli, naopak Praze se dařilo ve všech aspektech hry a zaslouženě si odvezla všechny tři body. My teď musíme hodit tento zápas za hlavu a udělat všechno pro to, abychom za týden v Beskydech předvedli o 100% lepší výkon a na dnešek dali zapomenout.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Gratulujeme soupeři k dobrému výkonu, což se bohužel nedá říci o nás, nechali jsme se v prvním setu zatlačit a už jsme se nedokázali zvednout, což mě mrzí, protože atmosféra byla parádní. Máme o čem přemýšlet do dalšího zápasu v Beskydech.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Za mě krásný zápas z naší strany, výborný vstup do zápasu a udržení koncentrace až do půlky třetího setu. Nevím, jestli jsme polevili, ale Vodolka nás zatlačila servisem a dotahovala se. Myslím si, že z naší strany to byl skvělý a koncentrovaný výkon a ohromná pochvala pro všechny hráče. Jsem hrozně rád za toto vítězství.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Až na ten úplný závěr, kdy nás Vodolka zatlačila servisem a malinko ten zápas zdramatizovala. Bohužel pro domácí to s námi měli dneska těžké, my jsme hráli dneska opravdu skvěle, výborný výkon, v perfektní kulise, vyprodaná Vodolka, jsme maximálně spokojení.“

Začátek utkání provázela skvělá atmosféra obou fanouškovských táborů, hra byla velmi vyrovnaná, oba týmy kazily mnoho servisů. V polovině setu se Pražané dostali do čtyřbodového vedení díky uhraným bodový situacím. V koncovce se již nic nezměnilo a Lvi se ujali vedení 1:0.

Nástup do druhého setu sice měli na malou chvíli lepší hráči AERA, ale velmi rychle se znovu do vedení dostali hosté. Ti si vybojovali několikabodový náskok, který trpělivou hrou drželi až do začátku koncovky. Do ní totiž vstupovali hosté s devítibodovým vedením, ale domácí se nevzdali. Bodovými šňůrami se přibližovali, ale blíže než na tři body se to domácím nepodařilo. Pražští Lvi vedli 2:0.

Třetí set měl podobný průběh jako set předešlý. Lvi pokračovali ve skvělém výkonu, domácí byli stále pod tlakem. Už to vypadalo na hladký průběh setu, ale domácí se pořád nevzdávali. Domácí zatlačili servisem a několika body po sobě se domácí znovu dokázali dostat do hry. Bohužel už to nestačilo a Pražané vyhráli 3:0 a odvezli si všechny tři body.

Autor: Tomáš Havlát

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VOLEJBAL BRNO

V prvním letošním extraligovém utkání přivítaly České Budějovice ve své hale volejbalisty z Brna, kteří přijeli povzbuzeni vítězstvím na kladenské palubovce.

č.: 85               dne: 18. 1. 2020                  v hod.: 18:00

VK Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 2:3 (25:27, 17:25, 25:15, 27:25, 10:15)

Rozhodčí: Krtička J., Marschner R.

Počet diváků: 1150

Domácí: De Amo, Michálek, Mach, Křesťan, Zmrhal, Todua, libero Kryštof. Střídali: Mechkarov,Šotola, Piskáček,Ondrovič, Fila

Hosté: Licek, August, Římal, Hrazdira, Hukel, Truong, libera Lžíčař, Benko. Střídali: Pražák, Jakubec, Chevalier, Provazník

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „První zápas letošního roku napověděl, že to nebude jednoduché. Asi se na nás podepsalo, že jsme teď 14 dní jen trénovali. Jsme už kompletní, tak se teď snad dáme dohromady. Hlavně, abychom o sobě více věděli na hřišti, ještě nám to trochu drhne. Dneska byl šťastnější ten agresivnější a to my jsme bohužel nebyli.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Co k tomu říct… Nevstoupili jsme dobře do zápasu. Byla tam panika. Brno získalo náskok, který jsme nebyli schopni stáhnout. Dneska jsme nehráli dobře v obraně, špatně jsme bránili na síti i v poli. Naše mezihra je špatná. Brno bylo lepší v dohrávání těžkých bodových balonů.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „První dva sety jsme dobře tlačili na servisu, Budějovice byly pod námi. Pak se výrazně zlepšily, my jsme měli problémy s přihrávkou, v pátém setu už to byla loterie. Jsem rád, že jsme se zvedli a dotáhli to bojovností. Už nám chybělo dotáhnout těžký tiebreak do vítězného konce.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „My jsme vstoupili do utkání velmi dobře, pak Jihostroj prostřídal, chytli se mu další hráči. Ve čtvrtém setu se nám podařilo je zase dotáhnout, dokonce jsme měli mečbol, ale bohužel vlastními chybami jsme si to zkazili. Ale jsem velice rád za vítězství a pro nás je to velice cenné.“

Brněnští začali pěkně zostra, díky výborným servisům se jim podařilo rozhodit domácí přihrávače a v polovině setu vedli 14:8. Jihostroji se nedařilo, útoky končily těsně mimo kurt a v poli se po míčích domácí jen marně natahovali. V koncovce ale Jihočeši ještě zabrali, Mach zablokoval dvakrát za sebou Římala a upravil skóre na 23:24. Následně si Michálek poradil i se smečí Licka, a bylo srovnáno (24:24). Set přesto získali hosté, když po nepřesném příjmu Budějovice útočily do sítě.

České Budějovice i pře velkou snahu stále nemohly najít recept na výborně hrající Moravany. Brno působilo uvolněným dojmem, Truong skvěle rozděloval nahrávky a Hrazdira s Lickem si pak snadno poradili s budějovickými bloky. Body si připisoval častěji hostující tým a zaslouženě získal i druhý set.

Na domácí straně dostal od začátku třetí sady důvěru rekonvalescent Šotola, trenér Marek neměl důvod do své sestavy sahat. Jihočechům se přeci jenom vydařilo několik přímých bodů z podání a rázem se jim povedlo i výborně kombinovat a útočit. Rázem byla pohoda na domácí straně, set si připsal Jihostroj a utkání pokračovalo.

Vyrovnaný průběh, krásný volejbal a spokojení diváci, tak by se dal charakterizovat čtvrtý set. Brňanům trochu „došla šťáva“ na servisu, častěji ho kazili, domácí solidně blokovali (18:18), rozhodovaly jen maličkosti. Římal dvakrát útočil mimo, Michálek technicky našel prostor na soupeřově palubovce a vedli domácí. Pak zase podával Římal, nahrával Licek a smečoval Hrazdira – vyrovnáno. První setbol měli domácí, využili až druhý, ale důležitější bylo, že zápas dotlačili do pátého setu.

Dramatická bitva pokračovala pátým setem. O dva body odskočili hosté, za stavu 6:9 dostali za protesty domácí žlutou kartu, a pak ještě Mechkarov a Michálek útočili do autu a bylo rozhodnuto. Vítězství a dva body si z jihu Čech odvezli volejbalisté z Brna, domácí si zapsali bod jeden.

Autor: Redakce VK Jihostroj Č.B., foto Petr Lundák

VK DUKLA LIBEREC – KLADNO VOLEJBAL CZ

Po dlouhé době se na domácí palubovce představí domácím fanouškům liberecká Dukla. Naposledy doma pod Ještědem hrála v loňském roce 7. 12. 2019 s Jihostrojem České Budějovice. Úřadujícího mistra ČR vyprovodila jednoznačným vítězstvím 3:0 (16,22,21). I mise v halách soupeřů byla velice úspěšná. Dukla v řadě dokázala 6x zvítězit v naší nejvyšší soutěži a poskočit na třetí místo. Minulý týden výborně vstoupila i do ČP jasným vítězstvím nad Brnem a i v Evropě si nevedla vůbec špatně. Loňský finalista CEV Galatasary Istanbul v Liberci podlehl nečekaně hladce 3:0 (25,19,16). Bohužel pro český volejbal Turci zvítězili ve zlatém setu 15:11 a postoupili dál. Dnešní soupeř Kladno střídá výborné výkony se zbytečnými prohrami jako v posledním TV utkání na domácí palubovce s Brnem. Dukla v letošním ročníku s Kladnem nemá dobrou bilanci. Ve 4. kole Kladno doma Duklu přehrálo 3:1 (21,15,19,23). Dukla bude určitě dnes chtít vrátit svému soupeři porážku a naplno bodovat. Úvod dnešního duelu tomu i napovídal. Dukla po výborném podání a obraně na síti si získala respekt, který nakonec zúročila v plný počet bodů za vítězství bez ztráty jediného setu.

č.: 90                 dne: 18. 1. 2020                    v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

Rozhodčí: Tomáš Fink a Jaromír Kořenek

Počet diváků: 763

Domácí: Holubec, Štokr, Šulista, Veselý, Srb, Pietruczuk, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Bryknar, Indra, Shafranovich

Hosté: Sobotka, van Haarlem, Vemič, Zajíček, Okošanović, Hýský, libero Moník. Střídali: Mikulenka, Wallisch, Vostárek, Kuboš

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Myslím si, že to byl z naší stran dobrý zápas. Dnes si vítězství zasloužil celý tým, protože jsme celé utkání velice bojovali. S Kladnem je to vždy takové vyhecované a my navíc stále nechceme letos prohrát v naší hale.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Měli jsme trošku z dnešního utkání obavy, protože víme, že Kladno je pod tlakem a v krizových situacích se umí zvednout. Dnes dva sety vzdorovalo a hrálo velice dobře. Myslím si, že jsme vyhráli hlavně útočnou fází, kterou jsme měli lepší než Kladno.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): Nejde nám to, máme šedivku a jsme bezzubý ve všem. Volejbal je o automatismech a my ty automatismy nemáme a trápíme se ve všech herních činnostech. Nemůžeme najít naši herní pohodu. Dukla zaslouženě vyhrála, byla lepším týmem. My jsme měli velký problém s útokem a bez útoku se nedá vyhrát zápas. Chtěl bych Dukle pogratulovat k vítězství.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My se velmi trápíme v útoku v podstatě celý podzim a pokračuje to bohužel i po Vánocích. Hrát se soupeřem jako je Dukla s tím, že prostě nejsme schopni útočit, to nejde. Dnešní výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti.“

Po dlouhé době si domácí diváci a fanklub mohli zakřičet „Dukla“ a že to bylo slyšet až v dalekém sousedství. První a druhý bod v utkání Holanďana Daan van Haarlema uklidnil burácení bubnů (zalívka na druhou přes a eso). Až když Jan Štokr nekompromisně diagonálně smečuje, konečně putuje podání na stranu domácích. Další dva body ale putují na stranu hostů (zkažené podání a zalívka – Miloš Vemič, 1:4). Po zázračném zákroku v poli (Tomáš Kunc) Dukla snižuje na rozdíl jediného bodu a po dalekonosné smeči Tomáše Hýského je vyrovnáno (4:4). Další chyba zkušeného smečaře a domácí jsou poprvé ve vedení (5:4). Až po konzultaci obou rozhodčí je přisouzeno čisté eso na stranu Dukly a domácí odskakují o dva body (9:7 – Bartosz Pietruczuk). Ani toto vedení ale netrvá dlouho. Eso – prasátkem o síť vyrovnává Vladimír Sobotka (9:9), a když Adam Zajíček a vzápětí Milloš Vemič přesnými zalívkami zaskočili domácí hráče v poli, hosté začínají domácím bodově ujíždět (9:11). Další zbytečný bod získává Kladno po přešlapu útočícího hráče zadní lajnu a máme tu první oddechový čas, kterým zastavuje hosty domácí trenér Michal Nekola (12:15). Až Petr Šulista smečí z pipe snižuje na rozdíl jediného bodu za stavu 15:16 a po nečistém hraní Kladna je vyrovnáno při nepříjemném podání Jiřího Srba (16:16). Snad první chyba Miloše Vemiče na útoku posílá Duklu do bodového vedení (19:18). Po snad nejdelší a nejkrásnější výměně v prvním setu se na bloku prosazuje Petr Šulista a máme tu time i na straně Kladna (20:18). Ani toto vedení nemá dlouhého trvání. Tomáš Hýský roládou z velké výšky po diagonále vyrovnává na 21:21 a jsme v dramatické koncovce prvního dějství. První setbol utkání získává Dukla zásluhou další parády na útoku Honzy Štokra (24:23). Hned první setbol je proměněn po zalívce Tomáše Hýského do sítě a domácí získávají první sadu nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Do druhého dějství lépe vstupuje Dukla. Po bloku (Bartosz Pietruczuk) se ujímá dvoubodového vedení 4:2. Další blok Dukly (Aleš Holubec) a náskok nám narůstá na tři body (6:3). Jakub Veselý signálem středem zvyšuje na rozdíl čtyř bodů, ale nesmíme zapomenout na neskutečný zákrok Honzy Štokra, který signálu předcházel (12:8). Další plusový bod Dukly už nenechává v klidu Milana Fortuníka, který si rychle svolává své svěřence, aby se poradili (13:8). Po chybě Dukly na útoku se hosté přibližují na rozdíl tří bodů (14:11). Blokem Aleš Holubec získává pětibodové vedení rychle zpět (16:11). Již několikátá chyba na útoku hostů (z pipe Tomáš Hýský) a máme tu time číslo dvě Kladna ve druhém setu za stavu 18:12. Při podání (po dopadu, levá noha) se nám zranil kladenský blokař Vladimír Sobotka a odchází do péče lékařky, nahrazuje ho Vladimír Mikulenka. Koncovku setu si již Dukla pohlídala a za stavu 24:19 po zalívce domácího nahrávače Jirky Srba získává první setbol druhé sady. První si kazí sama zkaženým podáním, druhý odvrací Stefan Okosanovic čistým esem na zadní lajnu (time domácí). I po time Stefan zaznamenává čisté eso, nyní do růžku v zóně pět (2. time Dukla). Až zkažené podání nám končí druhý set a domácí již vedou 2:0 na sety.

Tak jako v druhém setu, tak i ve třetím se poprvé Dukla dostává do dvoubodového vedení za stavu 4:2 po tvrdém útoku Honzy Štokra. Vzápětí nám Jakub Veselý zastavuje zadarmo přelétávající míč na stranu Dukly a skóre se nám mění na 5:2. Čisté eso (Miloš Vemič) snižuje vedení Dukly na jediný bod (5:4). Blokem Tomáš Hýský vyrovnává a začínáme od nuly (6:6). Trošku se nám na hřišti jiskří. Emoce vládnou na obou stranách a toho využívá Jan Štokr, který smečí o blok získává Dukle dvoubodové vedení (8:6) a na stranu Kladna putuje první žlutá karta utkání. Tříbodové vedení domácím zajišťuje technickou smečí Petr Šulista do kapsy bloku Kladna a nádherným blokem další bod přidává Jakub Veselý (12:8) a hosté rychle žádají oddechový čas. Dnes se na všech postech daří Honzovi Štokrovi, své tvrdé zakončení na útoku, výbornými zákroky v poli vyšperkovává i přímým bodem z podání a zvyšuje náskok Dukly na 14:9. Za stavu 17:11 tu máme druhý oddechový čas Kladna, po útoku středem (Aleš Holubec). Po time se Aleš Holubec prezentuje úspěšným blokem a zvyšuje na rozdíl sedmi bodů (18:11). Dukle se dnes velice daří při kombinaci středem. Lví podíl na výborné hře Dukly má nahrávač Jiří Srb, který má velmi těžkou úlohu, protože Mateusz Biernat je díky zranění prstu mimo hru. Kladno již nenachází sílu na otočení zápasu a po velice tvrdé smeči po lajně (Petr Šulista) celá hala v Liberci stojí a slaví první mečbol za stavu 24:16. Poslední míč patří střídajícím hráčům. V poli se výborným zákrokem prezentuje Šimon Bryknar a na útoku se nemýlí levačka Patrika Indry a je nečekaně rychlý konec utkání. Dukla Liberec vítězí 3:0 na sety a nadále si v letošním ročníku UNIQA extraliga muži drží neporazitelnost ve své hale.