Karlovarsko i nadále pokračuje UNIQA extraligou mužů bez ztráty setu

V sobotu byly odehrány tři zápasy 3. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20. V duelu zatím dvou neporažených týmů si výhru připsali hráči Karlovarska, když porazili pražské Lvy. První vítězství v sezóně slaví Ústí nad Labem, které zdolalo Odolenu Vodu a v posledním dnešním utkání Liberec nedopřál Beskydům odvézt si z Podještědí další bodový zisk.

VK DUKLA LIBEREC – BLACK VOLLEY BESKYDY

Dnešní utkání mezi domácí Duklou a nováčkem z Beskyd, který v loňské sezóně hrál druhou nejvyšší soutěž a prohrál ve finále s Brnem „B“, od kterého extraligu koupil, měl být jednoznačnou záležitostí vicemistra z loňské sezóny. Ale Beskydy svůj kádr značně posílily, zejména zahraničními hráči. Dokonce v prvním kole záhadně přehrály Brno a i s Kladnem získaly jeden bod za prohru 2:3. Dukla v prvním kole vydřela vítězství s Ústím a v druhém kole nečekaně prohrála v Praze. Zda udrží Dukla domácí neporazitelnost, na to se do útulné liberecké haly přišlo podívat značné množství diváků. Dukla je nezklamala, když navázala na výborné výkony z konce minulé sezóny a po vítězství 3:0 se raduje z druhého vítězství za tři body.

č.: 14          dne: 19. 10. 2019                 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – Black Volley Beskydy 3:0 (25:18, 25:13, 25:21)

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Jan Poláček

Počet diváků: 405

Domácí: Pietruczuk, Holubec, Indra, Šulista, Leikep, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Srb, Štokr

Hosté: Yevstratov, Jambor, Voinau, Krysiak, Mečiar, Jocic, libera Nogueira. Střídali: Prokůpek, Kozák, Mišek, Mečiar, Egor Muele Aiu

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Jsme rádi za tři body. Já si myslím, že papírové předpoklady jsme potvrdili, takže jsem rád za tři body, zase se to uklidní trošku a budeme se lépe připravovat na Kladno.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Dneska jsme utkání zvládli. Myslím si, že hlavně na servisu a pak následně v obraně jsme byli lepší, což rozhodlo dnešní utkání.“

Tomáš Jambor (kapitán Black Volley Beskydy): Tak Liberec dneska potvrdil, že byl favorit zápasu. Určitě si chtěli spravit chuť po prohře s Prahou, což se jim povedlo. Bylo vidět, že byli připraveni a přehráli nás určitě jak na servisu, tak v obraně a zaslouží si gratulaci.“

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): Tento zápas se nehodnotí vůbec lehce. Po takovém rychlém zápase, kdy nás v podstatě Dukla přehrála ve všech herních činnostech - když jsme se nadechovali, že bychom mohli udržet nějaký náskok, tak Dukla dokázala zabrat v klíčových momentech a potom už se dostala do tempa, kdy jsme nebyli schopni ubránit. Důležité také bylo, že jsme nebyli dostatečně důrazní na bloku. Nehráli jsme v takové euforii jako první dva zápasy.“

Úderem 18. hodiny začíná extraligové utkání Dukly Liberec a nováčka v UNIQA Extralize mužů z Beskyd, na které si přišlo podívat velké množství diváků. Smečí domácího Patrika Indry se Dukla dostává do dvoubodového vedení (2:0). Blok Libora Leikepa dostává domácí do vedení o dva body (6:4). Po čtyřbodovém náskoku Dukly si hosté berou první oddechový čas (8:4). Po zkaženém servisu Libora Leikepa se k podání dostávají po delší době i hosté (9:5), kteří smečí Tomáše Jambora snižují náskok Dukly na tři body (9:6). Domácí chybují na útoku a na servis přichází beskydský Jauhenii Voinau (13:10). Petr Šulista neváhá na servisu a získává bod pro domácí (15:10). Druhý oddechový čas přichází na straně hostů (15:10). Beskydy poprvé střídají (16:10). Na hřiště přichází smečař Marek Mečiar, který střídá Romana Kozáka. Zkažený servis Petra Šulisty (18:11). Přichází blok Dejana Jocice a hosté snižují náskok Dukly na šest bodů. (18:12). Beskydy střídají, hřiště opouští Serhii Yevstratov, kterého střídá Tomáš Pokůpek (20:14). Dukla dnes hraje s klidnou hlavou a úspěšný blok dostává domácí do sedmibodového vedení (21:14). Probíhá opět střídání na straně hostů, na hřiště se vrací Sergii Yevstratov a odchází Tomáš Prokůpek (21:14). Beskydy střídají, na hřiště se vrací Roman Kozák a na lavičku odchází Marek Mečiar (22:16). Tomáš Jambor přestřeluje hřiště a Dukla tak vyhrává první set 25:18.

Druhý set začíná zkaženým servisem Bartosze Pietruczuka (1:0). Prozatím se v tomto setu lépe daří hostům, kteří se za žádnou cenu nevzdávají a ujímají se vedení nad Duklou (1:3).  Přichází další zkažený servis domácích, tentokrát od Patrika Indry (3:3). Dejan Jocic drží bezchybnou hru Beskyd a útokem dostává tým hostů do dvoubodového vedení (3:5). Kapitán hostů Tomáš Jambor neváhá na útoku a připisuje další bod (4:6). Na to ihned svou ostrou ránou navazuje domácí Patrik Indra, který krásně mířenou smečí získává míč na stranu domácích a snižuje náskok hostů (5:6). Tomáš Jambor přestřeluje hřiště a na servis přichází domácí Bartosz Pietruczuk (6:8). Petr Šulista využívá prázdného místa v poli na straně hostů a snižuje náskok Beskyd na pouhý bod (7:8). Dukla srovnává po útoku Patrika Indry (8:8). První oddechový čas druhého setu přichází ze strany Beskyd (9:8). Beskydy střídají a na hřiště přichází Marek Mečiar, který střídá Tomáše Jambora (10:8). Petr Šulista neváhá a zkaženou nahrávku hostů proměňuje ve prospěch svého týmu (13:9). Přichází dvoják Libora Leikepa a na servis nastupuje Jauhenii Voinau (13:10). Patrik Indra zvyšuje svým útokem na šestibodový náskok domácí Dukly, na který Beskydy reagují druhým oddechovým časem (17:11). Přichází střídání hostů, na hřiště přichází Tomáš Mišek a na lavičku odchází Serhii Yevstratov (18:11). Za stavu 19:12 hosté opět střídají, přichází Tomáš Prokůpek, který nahrazuje Maciej Krysiaka. Úspěšný dvojblok domácích dostává Duklu do devítibodového vedení (21:12). Zkažený servis Dejana Jocice a Dukla se přibližuje k setbolu (23:13). Přichází setbol domácích (24:13) po neúspěšném útoku hostů. Druhý set opět vyhrávají domácí, tentokrát s větším náskokem než v setu prvním (25:13).

Do třetího setu vstupují oba týmy velice vyrovnaně (2:2). Po neúspěšném bloku hostů srovnává skóre svým útokem Bartosz Pietruczuk (4:4). Míč v autu ze strany hostů dostává Duklu do vedení (7:6). Rozhodčí hlásí hosté v sítí a Dukla si opět získává jednobodový náskok (8:7). Beskydy střídají, na hřiště se dostává Egor Muele Aiu a z pole odchází Dejan Jocic.(9:7). Krátce po střídání si trenér hostů Přemysl Kubala bere první oddechový čas v tomto setu (10:7). Přichází další střídání hostů, s číslem 11 odchází Marek Mečiar a přichází Tomáš Jambor (10:8). Beskydy se nevzdávají a stále se snaží bojovat (12:9). Máme tu první střídání domácí Dukly, kdy přichází nahrávač Jiří Srb, který střídá Patrika Indru a Mateusze Biernata střídá Jan Štokr. (13:9). Hosté si berou druhý oddechový čas (14:9). Servis hostů (Tomáš Prokůpek) končí mimo hřiště (16:10). Na servis přichází Jan Štokr, který však posílá servis do sítě (17:12). Následuje podařený servis od Jauhenii Voinau a Beskydy snižují náskok na čtyři body (17:13). První oddechový čas si nyní vybírá trenér domácích Michal Nekola (17:14).    Dukla opět střídá, na palubovku se vrací Patrik Indra společně s Mateuszem Biernatem, odchází Jan Štok a Jiří Srb (17:15). Beskydy stahují náskok domácích po neúspěšném bloku Dukly na pouhý bod (18:17). Patrik Indra útočí a Dukla opět odskakuje o dva body (19:17). Na to hosté reagují střídáním – Tomáš Prokůpek odchází a nahrazuje ho Toman Kozák (19:17).  Střídání hostů – přichází Roman Kozák a hřiště opouští Tomáš Prokůpek. (19:18). Následuje střídání hostů, Dejan Jocic nahrazuje Egora Muele Aiu (21:18). Hosté se za každou cenu nevzdávají a útokem snižují náskok na pouhý bod (21:20). Barosz Pietruczuk dostává svou smečí domácí Duklu do vedení a blíží se k setbolu (23:20). Útok mimo anténu ze strany hostů a přichází první mečbol zápasu pro domácí (24:20). Petr Šulista míří servis za hřiště, ale i tak diváci zůstávají stát a podporují Duklu za domácím vítězstvím (24:21). Přichází Batosz Pietruczuk se svým blokem, kterým zakončuje dnešní třetí set poměrem 25:21 a zakončuje také dnešní extraligový zápas ve prospěch Dukly za tři body (3:0)

Autor: Adriana Micáková

AERO ODOLENA VODA – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Ve třetím kole zavítal do Sportovní haly v Odoleně Vodě tradiční soupeř z Ústí nad Labem. Vyhecované utkání z obou stran nakonec vyhráli hosté z Ústí nad Labem 3:1. O vítězi zřejmě rozhodla koncovka třetího setu, kterou na svou stranu překlopili hosté.

č.: 16           dne: 19. 10. 2019                   v hod.:18:00

AERO Odolena Voda – SK Volejbal Ústí nad Labem 1:3 (25:23, 18:25, 24:26, 19:25)

Rozhodčí: Krtička J., Hladišová M.

Počet diváků: 767

Domácí: Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vachoušek, Gear, libero Hadrava. Střídali: Moss, Holčík, Horák, Shaker

Hosté: Parraguirre, Tibitanzl, Melcher, Januzovič, Beer, Šulava, libero Kořínek. Střídali: Kramar, Kasan

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Moc nás mrzí dnešní prohra a zranění Roberta. Kdybychom vyhráli ve třetím setu, věřím, že už bychom to dotáhli. Nicméně neskládáme hlavy a bojujeme dál. Díky všem divákům za skvělou podporu, je škoda, že jsme pro ně nevyhráli.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Gratuluji Ústí k dobrému výkonu a vítězství. My jsme se po prvním setu nedokázali pořádně vrátit do zápasu, bohužel nám mezi prsty utekl třetí set, takže Ústí zaslouženě vyhrálo. Škoda, že jsme neudrželi dobrou diváckou atmosféru, děkujeme.“

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Jsme hrozně rádi za tři body, asi poprvé v sezóně jsme předvedli bojovný výkon a takové nadšení, takový hlad po vítězství. Jsme hrozně spokojení za tři body.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Čekali jsme těžký zápas, a také to těžký zápas byl. Na Vodolce se vždycky blbě hraje, mají dobré publikum, které je žene dopředu, takže jsme opravdu rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce za tři body. Pochvala klukům, hráli výborně, týmově a ještě jednou jim gratuluji.“

První set začal celkem vyrovnaně, oba týmy se držely jeden druhého. AERU se podařilo odskočit v polovině setu na rozdíl čtyř bodů, ale Ústí dokázalo kontrovat a dotáhlo. Domácím se podařilo znovu bodově odskočit a už to vypadalo na hladkou koncovku, ale tříbodovou šňůrou hosté snížili na 24:23. Domácí pak Kevinem Gearem středem hřiště úspěšně zaútočili a první set tak domácí vyhráli.

Jak skončil první set, druhý začal. Hosté hráli agresivně a domácí se drželi bojovností. V polovině setu se zranil Robert Viiber, a na hřiště přišel druhý nahrávač Jakub Holčík. Domácí začali ztrácet v útočné fázi a naopak Ústí hrálo trpělivě. V poklidu si dokráčelo pro zisk setu – 1:1.

Do třetího setu lépe vstoupili hosté, kteří rychle vedli o tři body. Domácí hnáni domácími fanoušky dokázali v polovině setu vyrovnat. V koncovce domácí lavička dostala po protestech červenou kartu a rázem ve vedení byli hosté. AERO se dostalo k první možnosti ukončení setu, ale nevyužilo ji. Naopak Ústečtí obranou dokázali otočit stav a měli setbol, který hned na první pokus dokázali využít. Vedli tak již 2:1.

Čtvrtý set začal znovu vyrovnaně, ale o vítězi v něm rozhodl servisem hostující Parraguirre. Hosté odskočili a nebyli pod bodovým tlakem. Domácí v konci vsadili vše na riskantní servis. Bohužel domácím se stáhnout náskok nepodařilo, a tak hosté dokráčeli k vítězství 3:1.

Volejbalový klub AERO Odolena Voda pozval před zápasem na palubovku hráče AERA z mnoha dekád a oslavil tak tím 50 let extraligového volejbalu v Odoleně Vodě. Všechny přivítal skandovaný potlesk. Děkujeme právě jim, že můžeme psát historii volejbalu v Odoleně Vodě.

Autor: Tomáš Havlát, foto Dominika Holčíková

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK LVI PRAHA

V druhém domácím utkání nastoupilo Karlovarsko proti Lvům Praha.

č.: 15            dne: 19. 10. 2019             v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – VK Lvi Praha 3:0 (25:21, 25:11, 25:22)

Rozhodčí: Činátl R., Nedbálek A., Činátl J., Činátl D.

Počet diváků: 758

Domácí: Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, Rejlek, Lux, libero Pfeffer. Střídal: Džavoronok

Hosté: Bartůněk, Svoboda, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libera Kovařík, Ježek. Střídali: Špulák, Douglas-Powell, Pliasetskyi, Kozak

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Na začátku jsme byli malinko nervózní, ale dobrý vstup soupeře do zápasu jsme ustáli. Druhý set jsme hráli velice koncentrovaně a soupeři nedali moc příležitost. Třetí dramatický set jsme díky dobré organizaci naší hry dokázali dotáhnout do vítězného konce.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme strašně rádi za vítězství. Nerodilo se vůbec lehce. Kluci parádně respektovali herní plán. Až na malé komplikace ve třetím setu jsme to zvládli na jedničku. Gratulace hráčům a poděkování divákům.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Moc se nám to dneska nepovedlo. V prvním setu nám nešlo vůbec podání. Ve druhém nás zase rozstřílel Filip Rejlek na podání. Celkově se nám dnes nedařilo a Karlovarsko zaslouženě vyhrálo.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Gratuluji soupeři, přehrál nás ve všech činnostech. Dnes jsme asi moc chtěli ve Varech uhrát dobrá výsledek a z toho pramenila určitá křeč, která byla na hráčích vidět a nepředvedli jsme výkon, který jsme si představovali. Bereme si z toho ponaučení do dalšího utkání.“

Začátek utkání byl velice vyrovnaný a obě strany dobře ztrátovaly. V koncovce ale bylo silnější Karlovarsko a závěr setu si pohlídalo.

Druhý set byl čistě v režii hráčů Karlovarska, kteří si hned od začátku vytvořili pohodlný náskok a ten si s přehledem udrželi až do konce.

Ve třetím setu dlouho vedli Lvi Praha. Díky dobrému podání se Karlovarsko dotáhlo na soupeře a před zaplněnou halou vítězí 3:0. Cenu za nejlepšího hráče od partnera utkání Apartmány Engadin a tenistky Markéty Vondroušové dostává Lukáš Ticháček.

Autor: Tým Karlovarska