České Budějovice už svou palubovku v listopadu neopustí

Volejbalistům Jihostroje České Budějovice se vstup do letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 vydařil. Na svém kontě mají pět výher a pouze v jednom zápase se museli sklonit před sílou soupeře, tím nebyl nikdo jiný než úřadující mistr z Karlových Varů.

V průběžné tabulce se Jihostroj drží v těsném, jednobodovém závěsu za vedoucím Karlovarskem. Na třetí příčce se s tříbodovým odstupem, ale jedním odehraným zápasem navíc, prozatím usadili hráči Kladna. Trochu přistřihnutá křídla ze začátku sezony kladenským Orlům určitě pomohl roztáhnout návrat elitního univerzála Davida Konečného, který jistě bude, stejně jako loni, výraznou osobností celé extraligy.   

Celý listopad odehrají České Budějovice výhradně na domácí palubovce, kdy postupně přivítají Lvy z Prahy, Volejbal Brno a na závěr vojáky z Liberce. „Věříme, že u nás kromě podzimního listí padnou v listopadu i soupeři a že naše hala zůstane i nadále nedobytná,“ zní odhodlaně z českobudějovického týmu.

Tento víkend čeká Jihostroj pražský soupeř. Jako většina extraligových klubů i Praha se vybavila kvalitními zahraničními posilami, konkrétně např. dvoumetrovým univerzálem ze Surinamu Gino Robertem Naardenem, 208 cm vysokým holandským blokařem Martem Van Werkhovenem a 210 cm měřícím slovenským blokařem Šimonem Krajčovičem. Na nahrávce hru soupeře diriguje s reprezentačními zkušenostmi Matyáš Demar. „Věříme, že zápas nabídne vedle vysokých hráčů i vysokou sportovní úroveň,“ lákají na sobotní utkání Jihočeši.

 

Autor: Ing. Kateřina Lundáková