Stanovisko ČOV k odložení OH v Tokiu na rok 2021

Jak jste již asi postřehli, tak včera bylo po dohodě MOV a Japonska rozhodnuto o přesunutí OH v Tokiu na rok 2021. Níže najdete stanovisko ČOV slovy sportovního ředitele Martina Doktora.

Vážení sportovní přátelé, bezpochyby jste již zaznamenali rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru o přesunutí Her XXXII. olympiády v Tokiu na rok 2021, přesto si dovolím připojit stanovisko Českého olympijského výboru, které najdete ZDE.

Jsme v situaci, která v historii novodobých olympijských her ještě nenastala, a tak Vás prosíme o trpělivost. Budeme Vás průběžně informovat o dalších změnách spojených s přesunutím termínu konání her, kterých jistě nastane mnoho.

Děkujeme těm z Vás, kteří nám dodali včas všechny akreditační podklady, a budeme s Vámi v kontaktu v příštích dnech, až nám z organizačního výboru her přijdou nové termíny a další instrukce.

Budeme Vám i sportovcům k dispozici. Přestože se k nim jistě informace dostaly, rád bych Vás poprosil o předání výše uvedené zprávy i tohoto vzkazu sportovcům, trenérům i dalším členům vašich realizačních týmů. Všichni teď budeme muset pružně reagovat na změny. Věříme, že se s nově nastalou situací společně úspěšně popereme.

Těším se na spolupráci při přípravě her Tokio 2020 v roce 2021.

S přáním pevného zdraví, mnoha sil a optimismu

Martin Doktor - sportovní ředitel ČOV

 

Autor: Jiří Carba