Česká republika bude hostit finálový turnaj ME U17 dívek v roce 2022

Velkým diplomatickým úspěchem našich zástupců v čele s předsedou ČVS Markem Pakostou je přidělení organizace finálového turnaje ME U17 dívek v roce 2022. Po řadě složitých vyjednávání přišla minulý týden ze sídla CEV v Lucemburku výborná zpráva. Česká republika byla vybrána jako organizátor ME U17 dívek pro rok 2022. Toto oznámení navazuje na celou řadu významných setkání představitelů CEV s českými představiteli, které vyslovily plnou podporu v úsilí ČVS o rozvoj volejbalu v ČR.

„Chtěl bych pochválit ČVS za práci a úsilí, kterou jeho představitelé vynaložili, aby získali podporu svých národních úřadů, která je potřeba při organizaci takovýchto akcí,“ říká president CEV Aleksandar Boričič. „Těším se na dramatický turnaj, kde se budou vynořovat budoucí hvězdy našeho sportu,“ dodává Boričič.

Marek Pakosta byl s informací ze sídla CEV očividně spokojen. „Jsem rád, že správní rada CEV přidělila České republice organizaci ME U17 dívek. Beru to jako pochvalu za práci, kterou odvádíme jak na poli sportovním, tak na poli diplomatickém,“ konstatuje předseda ČVS. „Oceňuji důvěru, kterou nám projevilo vedení CEV. Chápu ji jako uznání naší dlouhodobé dobré práce při organizaci mezinárodních volejbalových akcí na vysoké úrovni, které jsou v souladu s našimi prioritami a naší vizí podporovat volejbal v celé České republice a také v Evropě,“ říká Pakosta.

„Získání pořádání šampionátu ME U17 nám pomůže podpořit dívčí volejbal. Právě výběry dívek chyběly v minulých letech na ME a na rozdíl od chlapců, kde nám dvě generace dovezly medaile, u nich vnímáme určitý výkonnostní odstup. Primární cílem mládežnických kategorií je práce s talentovanými hráči, jejich příprava a výchova pro reprezentační družstvo dospělých," dodává jedním slovem Pakosta.

 

Autoři: Jiří Carba, Lukáš Kozáček