Zpráva o uspořádání a průběhu 21. ročníku MČR ve volejbale seniorek 2017

V dnech 17. - 18. 6. 2017 se konalo, za pořadatelství TJ Sokol Dobřichovice, 21. mistrovství republiky seniorek. V něm startovalo 8 oddílů z následujících krajů:

Pořadatel – TJ Sokol Dobřichovice (Středočeský kraj)

Vítěz r. 2016 –TJ Slovan Chabařovice (Ústecký kraj)

Pardubický kraj – TJ Sokol Pardubice I

Moravskoslezský kraj – TJ Fulnek

Jihomoravský kraj – VK Křenovice

Vysočina – TJ Žďár nad Sázavou

Liberecký – TJ Lokomotiva Liberec I

Plzeňský – TJ Sokol Plzeň - Škvrňany

Svá družstva nevyslaly kraje: Jihočeský, Karlovarský, Praha, Zlínský, Královehradecký, Olomoucký.

Příprava finále:

Pořadatel finále, TJ Sokol Dobřichovice, věnoval včasné přípravě značné úsilí. Zejména ředitelka turnaje paní Ivanka Caldová a předseda organizačního výboru pan  Vladislav Sejk.

Bylo zajištěno:

- k dispozici byly 3  antuková hřiště v krásném prostředí sportovního areálu – TJ Dobřichovice,

- v areálu byly šatny včetně sociálního zařízení, po celou dobu turnaje velmi dobře zásobený bufet,

- v předstihu byly rozeslány, prostřednictvím ČVS, propozice finále, včetně objednávek na stravování a ubytování,

-  ubytování bylo zajištěno na ubytovně TJ Sokol Dobřichovice,

- byla k dispozici hala se dvěma kurty pro případ deště,

- potřebné tiskopisy pro utkání včetně zapisovatelů,

- pohár pro vítěze, medaile a diplomy  věnoval ČVS,

- pořadatel věnoval ceny pro všechna družstva a nejlepší hráčky.

Bylo rovněž připraveno večerní posezení s hudbou, v restauraci ve sportovním areálu   Sokola Dobřichovice,   velmi oceňovaný hráčkami, který přispěl k vytvoření příjemné sportovní atmosféry.

Na vlastní finálový turnaj byli pozváni čestní hosté, z nichž část byla i přítomna:

C. Průběh finále

Na závěr finálového turnaje byly předány osmi nejlepším družstvům a nejlepším hráčkám turnaje - Ivě Červenkové (nejlepší nahrávačka – TJ Sokol Dobřichovice),  Ivaně Koutkové (nejlepší smečařka – TJ Žďár nad Sázavou), Lucii Schubertoví (nejvšestrannější hráčka – TJ Sokol Pardubice I), věcné ceny, diplomy a medaile, a to panem Mgr. Markem Pakostou, Jaroslavem Čermákem, Vladislavem Sejkem a Ing. Dagmar Bártovu. K celkovému hladkému průběhu turnaje a ke spokojenosti hráček přispěli svým výkonem i rozhodčí p. Břetislav Popadinec – hl. rozhodčí, p. Jiří Šlechta a Kobliha.

Herní a společenská úroveň turnaje

Celková úroveň letošního ročníku byla velmi vysoká. Vítěz své soupeře převyšoval především svojí bojovností, nezměrnou vůlí po vítězství a především volejbalovým srdcem.

Finále mistrovství republiky seniorek splnilo i své společenské poslání.  Po oba dny přihlíželo jednotlivým utkáním velký počet občanů města Dobřichovic.

Návrh opatření:

1. Pravidelně organizují, k jejich přenesení do krajů, kde se nekonání vysvětluje nezájmem žen o tuto soutěž.
  2. Podpořit finančně start družstev seniorek ve finále mistrovství republiky KV ČVS – některé kraje již příspěvek poskytují.
  3. Ponechat možnost doplnění oddílového družstva v kraji hráčkami, jejichž oddíly v soutěži nestartují, a možnost doplnění vítězného družstva v kraji dalšími hráčkami v případě zranění či nemoci některých hráček vítězného družstva. Tuto změnu uvést v soupisce a potvrdit KSVV kraje.
  4. Dopisem předsedy ČVS poděkovat TJ Sokolu Dobřichovice za vynikající uspořádání 21. ročníku MČR seniorek 2017.
  5. Ponechat v příštím ročníku:

a) možnost startu nejen vítězného družstva kraje, ale i družstva pořadatele,

b) nasazení družstev do skupin, která se v předcházejícím ročníku umístila na 1. a 2. místě,

c) možnost rozhodnout v KSVV ČVS zařadit do finálového turnaje i více družstev z jednoho kraje, kde se krajského kola zúčastnilo více než 4 družstev, popř. tzv. divokou kartu. Při tom přihlédnout k možnostem pořadatele finále /počet hřišť, ubytování apod./

8. V příštím ročníku umístit do propozic turnaje, že vklad se bude posílat pořadateli turnaje před zahájením turnaje.

9. Schválit pro pořadatele dotaci ČVS ve výši 15 000 Kč za vzorné uspořádání turnaje.