Čas vydání druhé deblovo - volejbalové knihy T. Kokojana se naplnil

A je to tady. Již zhruba za měsíc by měl spatřit světlo světa v pořadí již druhý deblovo-volejbalový literární počin z pera pedagoga a sportovce T. Kokojana. Nese název „Deblové a volejbalové mixy“ a již sám její titul jasně signalizuje, čemu se její obsah naplno věnuje. Kniha je z devadesáti procent regionálně zaměřena a její obsah se intenzívně věnuje smíšeným šestkám a deblovým mixům (včetně oficiální ho turnajového seriálu republikového mistrovství). Jedná se o  časový horizont posledních třiceti let. Dílo samotné volně navazuje na autorovu deblovou prvotinu, kterou vydalo v loňském roce nakladatelství Mladá fronta pod trefným názvem Český volejbalový debl.   

              

Letošní, zbrusu nový a poměrně originální volejbalovo – deblový dokument by měl vyjít v listopadu a začátkem prosince by se měl uskutečnit i jeho oficiální křest. Díky svému specifickému sportovnímu zaměření je dílo víceméně výjimečné.

Místní volejbaloví fajnšmekři i patrioti se mají opravdu na co těšit, neboť knížka obsahuje nejen spoustu faktických informací, zajímavých událostí statistických údajů a výsledků v rámci volejbalové a deblové obce, nýbrž je i de facto personálně a osobnostně zaměřená. Zde se v reálu jedná o desítky hráčů, spolu s klíčovými činovníky, a to jak z Nymburka a jeho blízkého okolí, tak také deblových mek.

Dokument má zhruba tři sta stran včetně více než stovky fotek. Jelikož se jedná o solidní a vcelku i podrobné zmapování více než třicetiletého období, má kniha bezesporu i svoji historickou hodnotu a cenu. Vnímavý čtenář v díle nalezne spoustu originalit i zajímavosti ze života svérázné volejbalovo – deblové obce, spolu s metodickými radami a dobrými pokyny. Není zde ani nouze o autentické zážitky autora a jeho deblových přátel.

Knížka je napsána s tradičním pedagogovým nadhledem, nechybí v ní humor i psychologicky zaměřené kapitoly.  Tomáš Kokojan upřímně děkuje všem sponzorům i předplatitelům z řad dobrých přátel, potažmo deblových nadšenců a podporovatelů pro něj za klíčovou pomoc při vydání této knížky. Zájemci si ji mohou objednat přímo u autora na čísle 702803404.

 

Tomáš Kokojan  - předseda AVD a autor knihy