Začíná šňůra evropských a světových juniorských šampionátů!

Již za dva dny startuje v rakouském Badenu Mistrovství Evropy v beachvolejbalu do 18 let 2019, kde budou za Českou republiku bojovat Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele a Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem. V následujících týdnech se ale uskuteční i světový šampionát jednadvacetiletých, Mistrovství Evropy do 20 a následně do 22 let! Všechno přehledně naleznete v hlavní části článku!

logo

Po týdenním soustředění ve španělském Benidormu se vrátila skupinka reprezentantů, aby hájila naše barvy na jednotlivých mládežnických šampionátech. Dle slov manažera reprezentace mládeže šlo o velmi povedené soustředění, ten chválil nejen obtížné podmínky na "ball controll" ve větru, ale i přístup hráčů k náročnému programu.

Už ve čtvrtek vstoupí do prvního z juniorských mistrovství Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem a Eliška Tezzele s Markétou Svozilovou, aby bojovali v rakouském Badenu, kde se minulý týden hrál turnaj Světové série, o tituly mistrů, resp. mistryň Evropy do 18 let.

V dalším týdnu se pozornost přesune do Thajska, kde na Mistrovství světa do 21 let budou bojovat v hlavní soutěži Karin Žolnerčíková s Martinou Maixnerovou, kvalifikační část bude čekat ještě páry Matyáš Jachnicki, František Pihera a Miroslava Dunárová, Marie-Sára Štochlová.

Červnový program zakončí Mistrovství Evropy do 20 let ve švédském Göteborgu, kde nás budou reprezentovat Julie Honzovičová s Lucií Šulcovou a Jiří Sedlák s Patrikem Maňasem.

Poslední zmíněná dvojice chlapců je jediným párem, který se kvalifikoval na vícero mezinárodních šampionátů. Poté, co v Hamburku proběhne Mistrovství světa dospělých, pojedou Jirka s Patrikem na evropský šampionát do 22 let do turecké Antalye spolu s ženským párem Tereza Kotlasová, Daniela Resová. Na toto mistrovství má volné místo ještě jeden ženský pár, jeho volba padne na dvojici, která si v očích manažera reprezentace mládeže Přemysla Kubaly povede nejlépe (dle výsledků i výkonů) na jednotlivých šampionátech.
Důležitá poznámka: V tuto chvíli je na tento spot napsána dvojice Štochlová / Svozilová. Jelikož ale tento pár spolu nehraje, je zřejmé, že o místo můžou zabojovat všechny páry, všechny hráčky.

Přejeme našim mládežnickým reprezentantům mnoho úspěchů a odvahu v bojích o cenné evropské i světové kovy!

Unikátní rozhovory po utkání, výsledky a nejrychlejší zprávy najdete na Facebooku a Instagramu Českého beachvolejbalu!

 

Autor: Petr Sixta, Přemysl Kubala